Tõrvas on eilsest kaks hotelli

27. august 1998, 00:00

Eile alustas tegevust ASile Heelix Grupp kuuluv hotell Pigilinna. Alates 1991. aastast ehitusega ja rahvusvaheliste autovedudega tegelev Heelix Grupp ostis kaheksa korteriga elamu kolm aastat tagasi, et see hotelliks ehitada.

«Tõsiselt võtsime asja käsile tänavu ja nüüd on hotell valmis,» ütles ASi Heeliks Grupp juhataja ja põhiomanik Enno Järvekald. Tema sõnul kulus 11 toaga hotelli valmimiseks veidi üle 3 miljoni krooni. Majas on saun, piljardi- ja konverentsisaal ning kohvik-baar.

Poolteist kuud tagasi avas Tõrvas uksed linna esimene hotell De Tolly, mis on juba mitmeks nädalavahetuseks ette välja müüdud. Hotellis on 11 tuba, saun, mullivann, piljardisaal, restoran ja baar.

«See rublaaegsele miljonärile kuulunud elumaja jäi Ühispangale tagatisena kätte ja me ostsime selle pangalt sobiva hinnaga ära,» ütles hotelli De Tolly omanikfirma ASi Roobe nõukogu esimees Ago Kasak. Tema sõnul kulus hoone soetamiseks ja hotelliks tegemiseks kokku 4 miljonit krooni.

Tõrvas ja selle ümbruses varem normaalsed ööbimiskohad puudusid. Ka pole korralikku hotelli maakonnakeskuses Valgas.

«Tegime panuse Eesti puhkajaile ja loodame vähemalt talvel maja inimesi täis hoida, sest Kuutsemäeni on siit 30 kilomeetrit,» ütles Kasak. Tema sõnul on talvel kavas käima panna suusabuss, mis hotellikülalised Otepää kanti viiks.

«Et Otepää majutuskohad on kuni pooleks aastaks ette välja müüdud, loodame ka meie päris head täituvust,» märkis Järvekald. Tema sõnul hakkavad De Tolly ja Pigilinna tegema koostööd, et kahepeale ka bussitäis välisturiste ära majutada.

«Siin peatub ärimehi, aga ka lihtsalt puhkajaid,» ütles hotelli De Tolly administraator Elvi Kikas. Tema sõnul ehitatakse hotelli kõrvale järgmiseks suveks ka tenniseväljak ja minigolfiplats.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing