30. august 1998 kell 22:00

Riigiressursside keskus läheb müüki

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et majandusministeerium, kelle haldusalasse riigiressursside keskus (RK) kuulub, on nõusoleku erastamiseks andnud ja nüüd peab kinnitama ettevõtte lülitamist erastamisnimekirja. Seejärel müüakse nii kiiresti kui võimalik selle ettevõtte aktsiad maha, lisas Sarnet.

RK põhiline vara on mitu laohoonet, büroo ja kauplusehoone. Ressursid ise on ettevõtte poolt aastate jooksul realiseeritud.

Sarneti sõnutsi on keskuse erastamisega viivitamise põhjused poliitilised. «Alati on põhjendatud, et riigil peaks ju mingid reservid olema,» sõnas ta. «Nüüdseks on ettevõte need reservid suures osas ise ära müünud ja see argument on kadunud.»

Sarnet lisas, et reservide kokkuostmine ja nende säilitamine on väga kulukas tegevus, millel ei ole praegu suurt mõtet. Eriolukordade puhuks on tema sõnul teised abinõud.

Veel kevadel leidis riigikontroll pärast RK kontrollimist, et ettevõtte juhtkonna ebamajandusliku tegevuse tulemusena on riigiettevõttele tekitatud viimastel aastatel olulist kahju.

Riigikontrolli peakontrolöri Rein Randma sõnul on jätkunud väljamaksed mitteusaldusväärseile äripartnereile, antud laenuks riigireservi vahendeid, makstud preemiaid ja aastahüvitusi, ehkki ettevõte oli kahjumis, lastud pooltühjalt seista laokompleksidel.

1996. a lõpetas RK auditi põhjal 4,1 mln kroonise kahjumiga, mullu oli ettevõtte kasum 756 000 krooni.

Hetkel kuum