16. september 1998 kell 22:00

Turud ootasid Greenspani kõnet

Eile ootasid valuutaturud USA Föderaalreservi juhi Alan Greenspani ning rahandusministri Robert Rubini ettekannet Kongressile majanduse ja finantssüsteemi rahvusvahelisest olukorrast. Peamiseks äraarvamise küsimuseks jäi intressimäärade kärpimine. Turud ootasid Fedi liidrilt väikseimatki vihjet selle kohta, kas intressimäärasid langetatakse või mitte. Samuti loodeti Greenspanilt midagi positiivset globaalse majandussituatsiooni kohta.

Kuuldus, et rahvusvaheline valuutafond võib osutada Ladina-Ameerikale 26 mld dollari ulatuses finantstoetust, andis dollari kursile veidi tuge. Ühendriikide valuutat toetas ka augustikuu tööstustoodangu näitajate avaldamine. Möödunud kuul kasvas tööstuse kogutoodang 1,7 protsenti, mis on viimase 14 ja poole aasta tugevaim näitaja. Dollari kurss liikus uudise peale taas üle 1,700 marga taseme. Wall Street reageeris uudisele samuti positiivselt, päev varem ülalpool 8000 punkti lõpetanud Dow Jonesi tööstuskeskmine jäi hommikupoolse kauplemise järel sinna pidama ja liikus kergelt üles.

Valuutaturgusid erutas ka Saksamaa riigipanga edasine monetaarpoliitika. Buba nõukogu liige Edgar Meister vihjas, et Saksamaa majandus ei vaja intresside kärpimist. Tema sõnul tuleb pigem oodata Euroopa rahaliiduga liituvate riikide intresside ühtlustamist Saksamaa ja Prantsusmaa omadega (seda vaid riikides, kus ei ole majanduse ülekuumenemise ohtu).

Venemaa keskpank alandas rubla ametliku kursi 23 protsendi võrra 12,4509 rublani dollar. Päev varem oli rubla kurss 9,6117 USD/RUB.

Hetkel kuum