20. september 1998 kell 22:00

Vene spekulandid Eesti kaupa ostmas

Vene üksikärimehed on käinud viimastel nädalatel dollaripakkidega Eesti toiduainetööstuste ladudes kaupa ostmas.

Ühinenud Meiereide pressiesindaja Ene Nobel ütles, et Ühinenud Meiereide kauba vastu on huvi tekkinud Vene spekulantidel, kes otsivad võimalikult odavat kaupa. «Iga päev tuleb umbes kümme kõnet just juhupartneritelt, kuid ühtegi kasti kaupa me veel müünud pole,» rääkis ta. «Püsipartnerid hakkavad huvi tundma ilmselt nädala-paari pärast, sest nii pikaks ajaks jätkub Vene suurtes linnades veel toitu.»

Kalatöötleja ASi Läätsa juhatuse esimees Kalmer Poopuu kinnitas, et ettevõtte toodangust huvituvad nn uusärimehed. Püsipartnerid on Poopuu ütlusel lootust avaldanud, et järgmisel nädalal algab ka arvlemine.

Tartu külmhoone tegevdirektori Ormes Toodingu sõnul on sel nädalal külmhoones käinud kaupa ostmas dollaripakkidega vene ärimehed, kes maksavad kohe sularahas.

Luhamaa tolliposti kaudu läheb Venemaale peamiselt toidukaup. «Viimastel päevadel pole sinna liikunud ükski kaubasaadetis,» ütles Luhamaa tolliposti juhataja Donald Zeerus. «Ka transiitvedusid mitte.» Tema sõnul tuleb Venemaalt siia vähesel määral puuvilja ja kala.

Koidula tollipostist läheb Venemaale tööstuskaup. Juhataja Rein Zaitsev ütles, et mõni kaubaauto on sinna läinud, ent ekspordi taastumiseks ei saa seda nimetada.

Kaubandus-tööstuskojas suurematele eksportööridele korraldatud küsitlusest selgub, et 2/3 firmajuhte hindab Vene kriisi kestuseks üle kolme kuu. Kolme lähikuuga loodab probleemide lahendumist 16% firmajuhte. ÄP

Hetkel kuum