22. september 1998 kell 22:00

Reedel sai Pärnus Hommiku tänaval nurgakivi Forekspanga Lääne-Eesti keskus, mille ehitab AS FKSM.

Pangafiliaali maksumuseks kujuneb kuni 19 mln krooni ja see valmib lepingu järgi 1999. aasta märtsis. BNS

Läti Parekss Banka rahastab osaliselt kinnisvarafirma Ober Haus uue hotelli ehitust Riia kesklinnas.

Parekss andis Eesti kinnisvaraarendusfirmale viieks aastaks kolme miljoni dollarilise laenu. Hotelliprojekti finantseerivad Ober Haus, Pelham Partners (Suurbritannia) ning Apollo Kinnisvarafond (USA).

Ober Haus ja Parekss Banka planeerivad pikaajalist koostööd kinnisvaraprojektide alal. BNS-ETA

Hansa Capitali gruppi kuuluv AS Pruss andis ASile Teede REV-2 üle kaks miljonit krooni maksva esimese Eestis projekteeritud Corbexi kaubamärgiga 19tonnise teehöövli, mille võimsus on 230 hobujõudu.

Maanteeameti nõudlus on kuni 100 teehöövlit. Sama palju vajavad tööhooldustehnikat muud teede ehituse ja korrashoiuga tegelevad ettevõtted ja omavalitsused. Mujal toodetud teehöövlid on ligi poole võrra kallimad. Eesti teehöövlid on kohandatud siinsetele rasketele pinnasetingimusetele.

1997. aastal pankroti teel restruktureeritud AS Pruss on saanud Hansa Capitali kuuluva Balti Realiseerimiskeskuse kaasabil kasumit teenivaks firmaks, kus töötab 90 inimest. Rapla maakonnas Kohilas tegutseva Prussi aastakäive on 17,5 mln krooni ja kasum 2 mln krooni. Investeeringuid on tehtud 1,6 mln krooni. BNS-ETA

Paekivitoodete tehas tutvustas esmaspäeval Baltimaade kõige kaasaegsemat purustus-sorteerimisliini Nordberg, mille seadmed on valminud Soomes, Prantsusmaal ja Venemaal.

Suurim erakapitalil baseeruv looduslikku paekivi kaevandav ja töötlev firma on kolme aasta jooksul tootmisse investeerinud üle 20 mln krooni. Täielikult on uuendatud paekivi kaevandamise, kvaliteetse killustiku tootmise ja laadimise tehnoloogia. Tehas on varustatud ühtse kompuutrisüsteemiga.

39 mln kroonise aastakäibega tehase põhitoodang on killustik, mida igal aastal toodetakse üle 400 000 t. Tehas annab tööd 155 inimesele ja ettevõtte aastakäive on 39 mln krooni. ETA

Hetkel kuum