NT Bunkeringi esindav vandeadvokaat Väino Villik ütles, et tema hinnangul lähtus kohus otsuse tegemisel valest seadusest. Küsimus ei olnud rendisuhetes, Tallinna Sadam ja NT Bunkering sõlmisid prahtimislepingu, seega oleks kohus pidanud arvesse võtma kaubandusliku meresõidu koodeksi, rääkis Villik.
Tallinna Sadamalt Äksi ostnud ASi Vaggen juristi Rein Lepiku sõnul tingis kohtuvaidluse asjaolu, et Vaggeni meelest ei kasutanud NT Bunkering laeva heaperemehelikult.
«Olime huvitatud, et rendilepingu lõpus saaksime tagasi selle laeva, mille eest maksime 12 mln krooni, mitte kasutu vraki,» ütles Lepik. Ta juhtis tähelepanu asjaolule, et rendilepingu sõlmimise ajal oli Äksi kodusadama, Muuga sadama direktor Anatoli Kanajev, kelle majandushuvid on seotud NT Bunkeringi emafirma N-Terminaali juhi Endel Siffiga.
Väino Villik märkis, et NT Bunkeringi kasutada olnud Äksi väärtus on alates prahilepingu sõlmimise ajast kasvanud, kuna NT Bunkering on laevale teinud remonti.
Kohtuistungil osalenud Tallinna Sadama juhatuse liige Jaanus Ikla kinnitas, et Tallinna Sadam on kõikide laevade osas sõlminud samasisulised lepingud sama protseduuri järgi. Kohus tõdes, et see asjaolu ei muuda Äksi rendilepingut kehtivaks.
Protsessi kaasatud Tallinna Sadam on seisukohal, et laev pole käsitletav tervikvarana, mille puhul kehtiksid riigivara rentimisele kehtestatud nõuded.
NT Bunkering kavatseb täna esitada kohtule apellatsioonkaebuse.
21. detsember -- 1994 Tallinna Sadam annab NT Bunkering tankeri Äksi viieks aastaks rendile