9% Lukoilist läheb müüki

24. september 1998, 00:00

Riia börsil oli järjekordselt liidriks Unibanka, mis pärast aktiivset kauplemist langes 1 santiimi võrra, lõpetades päeva 1,20 latil. Pole veel selgunud, kes on suuremate koguste ostja, kuid arvatakse, et see ei pruugi olla mõni välispank, kes on huvitatud Unibanka endaga liitmisest või selles enamusosaluse saavutamisest. Staburadze oli üks suurimaid tõusjaid, kogudes 16 santiimi ning lõpetas päeva 1,26 latil.

Kolmapäeval alustas Leedu turg taas langusega, mille eesotsas oli Vilniaus Bank, mis libises 19,99 liti tasemele. Hermis Bank läks langusega kaasa ning vajus 70,67 liti tasemele. Ainus n-ö blue chip, mis lõpetas päeva plusspoolel, oli Roki?kise juustutehas, tõustes väga aktiivse kauplemise tulemusena 0,46 litti. Kuna turg vaevleb tugevas likviidsuskriisis, võib iga ostu- või müügikorraldus muuta aktsia suunda järsult. Hindade kiire kõikumine arvatavasti jätkub veel pikalt.

Venemaa valitsus plaanib müüa 9protsendilise osaluse Lukoilis. Täpsemad detailid hetkel puuduvad, kuid need peaks selguma lähiajal. Olemasolevate andmete kohaselt on alghind umbes 170 mln dollarit. Lukoili aktsia hind tõusis eile 4,65%. Vene valitsus peaks kõigi eelduste kohaselt saama valmis oma plaanid majandusliku olukorra parandamiseks järgneva kahe nädala jooksul. Seni turul paranemist oodata ei ole.

Kuna kardetakse prognoositust nõrgemaid finantsnäitajaid, alustasid paljud investorid päeva New Yorgi börsil oma positsioonide vähendamisega, viies Dow Jonesi indeksi langusele. Hoolimata NYSE-l toimuvast, suutis Nasdaq end siiski hoida plusspoolel ning lõpetas päeva 1% tõusuga, millele aitas omaltpoolt kaasa Internetiga seotud firmade populaarsus. S&P 500 liikus 0,56% plusspoolele. Eile oodati turgudel huviga Greenspani kommentaari, millest loodetakse vihjet intresside saatusele. Võimalik on, et kolmapäeval Euroopas toimunu annab siiski positiivse tõuke ka Ühendriikide turgudele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing