Suure-Jaani Puit pankrotis

02. oktoober 1998, 00:00

Pankrotistunud OÜ Suure-Jaani Puit oli oma 100 töötajaga suurim kohalik tööandja ja on tänaseks Viljandi maakonna suurim maksuvõlglane. Firma koguvõlg on pankrotihaldur Heli Ernitsa sõnul 4,3 mln krooni, millest lõviosa moodustavad tasumata riigimaksud.

Pankrotihalduri sõnul on ettevõttel vara vaid 160 000 krooni eest, mis kindlasti ei kata võlgu. Võlausaldajate koosolek on 20. oktoobril.

Suure-Jaani metsamajand oli nii enne kui ka pärast erastamist suurim kohalik tööandja. Viis aastat tagasi töötas seal ligi 130 inimest. Kui ettevõtte 11 mln krooni eest erastanud Mart Erik maksujõuetuks muutus, rentis ta firma varad välja Avo Soosalule kuulunud ASile Rovelda. Soosalu müüs oma firma möödunud sügisel ettevõtja Riho Mandrile.

Pankrotihaldur Heli Ernits ütles, et selgitab välja, kas eelmine või praegune omanik on käitunud kuritahtlikult. «Kui midagi tuvastan, annan asja kohtusse,» ütles ta. Ernitsa sõnul on lootust ligi 300 000 krooni tagasi võita firma endiselt omanikult Avo Soosalult, kes on töötajate palgaraha firma kontolt välja võtnud pärast aktsiate mahamüümist.

Suure-Jaani Puidu praegune omanik Riho Mandri ütles, et firma ei tasunud riigimakse seetõttu, et arve oli arestitud, majandustegevus pärsitud ja endise omaniku Soosaluga käiakse seni kohut. Tema sõnul oli Suure-Jaani Puidu eelkäija AS Rovelda mullu sügisel pankrotiseisus, mistõttu omanik firma aktsiad maha müüs. Nüüd väidab too, et müüs aktsiad väsimuse, haiguse ja sellest johtuva otsustusvõimetuse tõttu ning tahab tehingut tühistada.

Jõgeva maakohus tuvastas 6. juulil, et Avo Soosalu ei kuulu OÜ Suure-Jaani Puit omanikeringi ja mõistis Soosalult Mandri kasuks välja 35 000 krooni advokaadikulude katteks. Soosalu kaebas otsuse edasi ega soovinud sel teemal pressiga suhelda.

Riho Mandriga seotud teine AS Lokotar ostis tänavu juunis Mart Erikuga seotud pankrotipesast 1,7 mln eest Suure-Jaani metsamajandi põhilised varad ja asutas sõpradega ASi Suure-Jaani Metsatööstus. Eraisikuist omanikud on ettevõttesse investeerinud üle 8 mln kr ja annavad tööd 85 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing