12. oktoober 1998 kell 22:00

Narva elektrivõrku tahavad soomlased ja ameeriklased

Narva elektrivõrgu erastamiskonkursil ei ole rohkem kui kolm osalejat, ütles erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet. Narva elektrivõrk erastatakse aktsiakapitali laiendamise teel nii, et investor saab 49% ettevõtte aktsiapakist. Selle osaluse omandamise eest soovib riik vähemalt 41,3 miljonit krooni.

Samaaegselt Narva elektrivõrgu erastamisega valitakse homme agentuuri nõukogus välja ka Läänemaa elektrivõrgu erastaja.

Võimalik on, et erastamisagentuuri nõukogu, soovimata erastada mõlemat elektrivõrku ühele investorile, otsustab Läänemaa elektrivõrgu puhul IVO kasuks. Narva elektrivõrk jääks ameeriklastele. IVO on esitanud oma pakkumuse mõlema võrguettevõtte erastamiseks.

Sarnet kinnitas, et otsuse tegemisel ei ole kindlasti oluliseks kriteeriumiks see, et mõlemad erastatavad elektrivõrgud ei läheks ühele investorile. Ta märkis, et elektrivõrgu ettevõttele on tagatud loomulik monopoolsus. «Jaotusvõrgu kõrvale paralleelse võrgu rajamine oleks üsna kallis lõbu,« ütles Sarnet.

Cinergy osaleb erastamiskonkursil koos Eesti investeerimisfirmaga Sthenos Grupp

Cinergy Corporationi arendusfirma Cinergy Global Power arendusjuht John Poulton rääkis eilsel pressikonverentsil, et on eriti huvitatud koostöö arendamisest piirkonna tööstusettevõtetega ning ta usub nende ettevõtete arengusse.

Cinergy partneri Sthenos Grupi juhatuse esimees Rein Koov avaldas lootust, et nende pakkumus on piisavalt hea ning et agentuuri nõukogu valib parima pakkumuse.

Ameerikas, Aafrikas, Aasias ja Euroopas tegutseva Cinergy esindaja märkis, et Narva elektrivõrgu erastamiskonkursi võites arendatakse sellest efektiivseim elektrivõrguettevõte Eestis.

John Poultoni sõnul on Cinergy valmis investeerima Narva elektrivõrkude efektiivsuse tõstmisse, seejuures hoitakse elektritariife kõige madalamal võimalikul tasemel.

Imatran Voima (IVO) tütarettevõtte IVO Energia ASi tegevdirektor Are Veski ütles, et Cinergy osalemine Narva elektrivõrgu erastamisel ei tohiks konkurssi väga oluliselt teravdada.

«Me oleme ettevõtet väga põhjalikult tundma õppinud ja sellest lähtuvalt oleme optimaalsed äriplaanid välja pakkunud,» lausus Veski.

Cinergy ega IVO esindajad ei rääkinud eile veel oma pakkumustest täpsemalt.

Hetkel kuum