15. oktoober 1998 kell 22:00

Osa sajandivahetuse reise juba täis

Eesti reisibürood pakuvad samuti 2000. aasta vastuvõtuks erireise, mille reklaame võib juba kohata reisikalendrites.

Hotelle reserveerida tuleb reisifirmadel varem kui viimasel hetkel reisiplaane tegevatel turistidel. Kui ise lennupileteid broneerida, saab seda teha üks aasta ette, seega jaanuarist. Reisibürood alustasid kohtade kinnipanekut juba tänavu suvel.

Reisibüroo Tiit Reisid lubab turistid 1999. aasta lõpus Pariisi ja Viini viia. Ööbimishinda Pariisi südalinnas hotelliomanikud veel öelda ei oska, sest kellelgi pole aastatuhande vastuvõtu kogemust. Hinnad peaksid selguma järgmise aasta alguses.

Wris Toursi juhataja Margit Rebane-Pent täpseid sihtkohti veel nimetada ei tea, kuid need selguvad lähikuudel. Sajandivahetuse vastuvõtuks on Wrisil juba kinni pandud kaks Estonian Airi lennukit.

Koht, kuhu lennatakse, on kindlasti soe ning huvitav, kinnitab Pent. Hinna suurusjärku ta ei avalikusta.

Konkreetne reisisiht on paika pandud American Toursil. Rio de Janeirosse lendab umbes 30 Eesti turisti. Osad lennufirmad nõuavad aastast ettemaksu kuni 20%.

«Sõidan praegu Rio de Janeirosse hotelliomanikega läbi rääkima, sest mõned neist tahavad majutuskohtade väljaostmist 100% ulatuses, mis pole firmale muidugi soodne,» ütleb American Toursi juhataja Ülle Turgan.

Rio de Janeiro reisi hind on lahtine, ei teata veel vana-aastaõhtu ürituste maksumust. Ööbimisega neljatärnihotellis tuleb see ligi 60 000--70 000 krooni. Viietärnihotellis maksab öö 700--800 dollarit.

Mauri Saarend Estravelist arvab, et hotellid on juba üsna täis New Yorgis, Londonis, Pariisis, Kaug-Idas, Okeaanias ja Lõuna-Aafrikas.

Kuna 2000. aasta tulekuga saabuvad ka arvutisüsteemidesse probleemid aastaarvudega, võib 1. jaanuari hommikul tagasisõiduga probleeme tekkida. Estonian Air pole 2000. aasta 1. jaanuari lende veel ära jätnud, kuid USAs on seda kaalutud.

Nii võib tagasisõiduks kuluda mitu päeva, mida tuleb reisi planeerides kindlasti arvestada. 1. jaanuari hotellihinnad võivad olla juhul, kui lennukid ei lenda, sama soolased kui vana-aastaõhtul.

Rooma:

Vatikanis toimub kõigi aegade suurim jumalateenistus.

Jaapan:

Vaikse ookeani saartelt stardib lennuk, mis liigub koos päikesetõusuga 24 tunni jooksul ümber maakera.

Iisrael:

Nazaretis avatakse hiiglaslikud palveaiad.

Inglismaa:

Greenwichis avatakse näitus maailma suurima kupli all, mille diameeter on 1 km ja kõrgus keskel 50 m.

Pariis:

Triumfikaarelt hakkab aega lugema hiiglaslik laserkell, mille sihverplaadiks on taevas Pariisi kohal. Aastavahetusel peatub laser-osuti Champs-Élysées' kohal. Kavatsetakse ka ehitada 100tonnine liivakell.

Kanada:

Quebeci provints plaanib organiseerida sünkroniseeritult ülemaailmse rahuhümni laulmise.

New York:

Times Square'il toimub hiigelteleekraanidel ülekanne aastatuhande vastuvõtust maailmas.

Hetkel kuum