15. oktoober 1998 kell 22:00

Tartu laululava ei korralda enam üritusi

Tartu laululava eelmise aasta kahjum oli 2,7 miljonit krooni. Laululava tänavuses eelarves on plaanilise kahjumina ette nähtud 1,6 miljonit krooni. Tegelikult on laululava üheksa kuuga saanud 2,7 miljonit krooni kahjumit.

Hansoni sõnul on laululaval olnud põhjendamatult suured haldus- ja palgakulud. «Ülepaisutatud management pole suutnud korraldada üritusi, et end ise ära majandada,» rääkis Hanson. «Näiteks oli tänavu planeeritud miljon krooni piletitulu. Sellest on suudetud täita vaid 80 000 krooni.»

Hanson ei välistanud, et nõukogus võib päevakorda tõusta laululava tegevjuhtkonna võimalik jätkamine laululava haldavas ettevõttes. «Samas lõpeb laululava tegevdirektori Väino Landi tööleping 11. detsembril,» lisas Hanson. Väino Land ei soovinud eile Äripäevale kommentaare anda.

Hansoni sõnul on Tartu linnavalitsus laululava ainuomanikuna valmis kandma igal aastal ekspluatatsioonikulusid umbes 1,5 miljoni krooni ulatuses. «Kui me soovime, et Tartus selline kultuuri- ja spordikompleks tegutseks, peame tema olemasolu eest peale maksma,» põhjendas Hanson.

Pankrotiohu vältimiseks ning laululava tegevusest aasta lõpuni kujuneva kahjumi katmiseks on Tartu linnavalitsus eraldanud laululavale linna teise lisaeelarve kaudu 0,9 miljonit krooni.

Hetkel kuum