20. oktoober 1998 kell 22:00

Metanoolitehas ajutiselt külmutatud

Kohtla-Järvele metanoolitehast rajada sooviva ASi Nitrofert omaniku Venemaa gaasikontserni Gazprom esindaja Sergei Zagrebailov rääkis, et tehase peaehitaja on Saksa suurfirma Linde ja see, et Deutsche Bank projekti investeeriks, on just Linde huvi. «Kuidas finantseerimine lahendatakse, on Saksa firmade omavaheline asi ja ei ole kuulda olnud, et sellest projektist oleks loobutud,» sõnas Zagrebailov.

Samas ta tunnistas, et projekt on veninud ja selles on oma osa Venemaa kriisil. «Eks kõik on selle kriisi tõttu veidi kannatanud ja praeguses olukorras on väga raske lubada, millal tehast ehitama hakatakse,» lausus Zagrebailov. «Miski pole enam nii, nagu see oli aasta tagasi.» Ta märkis vaid, et projektiga tegeldakse edasi. «Kindlasti pole see maha maetud,» lausus ta.

Nitroferti poolt Kohtla-Järvele rajatava metanoolitehase maksumuseks on umbes kaks miljardit krooni. 85% projektist finantseerib Deutsche Bank, ülejäänud osa investeeringust katab Gazprom.

Kui möödunud aastal kirjutati alla lepingule peaehitaja Lindega, plaaniti ehitamist alustada juba selle aasta mais. Seni on ehitamise algus edasi lükkunud, sest pikaks ajaks gaasi- ja elektritarneid garanteerivate lepingute sõlmimine on loodetust rohkem aega nõudnud.

Hetkel kuum