3. november 1998 kell 22:00

Solomoni tarkus otsib Eestis turgu

Majandustarkvara Solomon IV plussiks peetakse avatust ja miinuseks Eesti-kauget päritolu.

Suurimaks erinevuseks sama klassi tarkvaradest on Solomonil hea kohandamisvõimalus. Klient (IT spetsialist) saab programmeerimiskeele Visual Basic abil teha tarkvara arendust, mis vähendab sõltuvust tootjast ja juurutajast. Aruanded on hästi kohandatavad firma logistikale, BackOffice'iga ühilduvus tähendab, et Microsofti platvormilt võib hallata kõiki firma andmeid. Solomon on integreeritav teiste tarkvaradega ja tal on 2000. aasta vea kindluse sertifikaat.

Solomon IV on avatud tarkvara. Kliendile antakse võimalus iseseisvalt või juurutaja abiga kohandada tarkvara just firma vajadustele. Pakub häid võimalusi aruandluse väljatöötamiseks. Töötab Windowsi keskkonnas ja on tänu SQLi andmebaasidele ühildatav Microsofti rakendustega.

Suur võimaluste hulk, mis võib panna pea ringi käima. Praeguses versioonis on veel tõlkimata aruannete tellimise osasid. Nõuab kvaliteetset riistvara (selle korrastamisele kulub täiendavalt).

Solomon on väiksema keskklassi ettevõtte jaoks sobival määral tehnoloogiliselt avatud finantstarkvara. Pluss on ka täielik Windowsi keskkonna toetus.

Majandusinfo haldamine on ameerikalik, ei vasta Euroopa tavadele. Tarkvara on Euroopas tundmatu ja toeta. Raskesti omandatav on ka keeruline kasutajaliides.

Suurte süsteemide loomise võimalused peaaegu puuduvad, kuna tarkvara ei toeta juhtivaid andmebaasiplatvorme.

Solomoni finantsarvestuse analüüsivõimalused lubasid üle minna detailsemale kuluarvestusele. Tarkvara sisaldab häid aruandlus- ja kohandusvõimalusi. Viimaseid kasutasime sisestusekraanide muutmiseks meie spetsiifikale vastavaks.

Solomon IV SQLi esialgne versioon ei olnud võrreldes praegu kasutatava versiooniga päris töökindel. Samuti on mõned standardsed protseduurid liiga jäigad ja praegune versioon ei ole täies ulatuses lokaliseeritud.

Hetkel kuum