9. november 1998 kell 22:00

SEB kaalub Ühispanga kahjumit

Üks pangandusallikas kinnitas eile, et tema teada soovib SEB Ühispangas osaluse omandamise eest riigilt kuni 1 miljard krooni. «Sellest teemast rääkides on nimetatud erinevaid numbreid, aga fakt iseenesest võib tõenäoline olla,» tõdes ta. Allikas lisas, et Ühispangale eelauditi teinud SEBi soov näitab võimalikku auku Ühispangas.

Allikas investeerimispangandusest nentis, et SEB on mures Ühispanga bilansi pärast, mis võib tegelikkust valesti kajastada.

Üks anonüümseks jääda sooviv pangandusallikas nentis, et asjaolus, et SEB võib tahta Ühispangas osaluse omandamise eest kompensatsiooni, ei ole mitte midagi ebatavalist.

Ühispanga asepresident Margus Schults lausus, et miljarditesse kroonidesse ulatuvad laenukahjumid ei ole reaalsed. «Kinnitan, et 99,99% ulatuses on tegemist pahatahtliku kuulujutuga,» lausus Schults.

Läbirääkimisi strateegilise partneri kaasamiseks koordineerib Nomura, kes esitab oma nägemuse Ühispanga jaoks kõige kasulikumast arenguteest. Tähtaegu, millal see peab olema esitatud, ei ole paika pandud. «Strateegilise partneri kaasamine ei ole meile eluküsimus,» kinnitas Schults.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann kinnitas, et SEB ei ole pöördunud Eesti Panka ettepanekuga kompensatsiooni saada.

Ka rahandusministeeriumi kantsler Agu Lellep ütles, et mingeid garantiisid võimalike laenukahjumite katteks SEB valitsuselt nõudnud ei ole. «See on täielik bluff. Seda ei saakski keegi nõuda,» rääkis ta.

Hetkel kuum