9. november 1998 kell 22:00

Startekor allkirjastas Narva elektrivõrkude ostulepingu

Startekor Investeeringute OÜ nime all tegid ühispakkumuse Narva elektrivõrkude erastamiseks ettevõtte aktsiakapitali laiendamise teel Ameerika Ühendriikide energeetikakontserni Cinergy Corporationi arendusfirma Cinergy Global Power ning Eesti investeerimisfirma Sthenos Grupp.

Sthenos Grupi juhatuse esimees Rein Koov ütles, et viie aasta jooksul kavatseb uus omanik ettevõttesse investeerida 120 miljonit krooni.

Narva Elektrivõrkude erastamishinda Koov ei avaldanud, viidates kokkuleppele erastamisagentuuriga.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et Startekor omandas Narva elektrivõrgu vähemusaktsiad kokku 58 miljoni krooni eest. Ostuleping kohustab investeerima elektrivõrku 78,3 miljonit krooni kolme aasta jooksul.

Koov ütles, et praegu tutvub ostja ettevõtte ning selle juhtidega ning lähitulevikus saabuvad erastajat esindavad spetsialistid uurima elektrivõrkude investeeringute vajadust.

Narva Elektrivõrgud tegutseb ligikaudu 610 ruutkilomeetri suurusel alal Narva linna ümber ja varustab energiaga ligi 40 000 klienti, kellest suur osa on tööstus- ja äriettevõtted.

Cinergy Corporation on juhtiv USA energeetikakontsern, mille varade kogumaht on 8,8 miljardit dollarit ehk umbes 115 miljardit krooni. Kontsern tegutseb lisaks USA-le Inglismaal, Hispaanias, Portugalis, Türgis, Filipiinidel, Sambias ja mujal.ÄP-BNS

Hetkel kuum