10. november 1998 kell 22:00

Ümberkorraldused ETK Majade juhtkonnas

Täna on viimane tööpäev endisel majandusministri nõunikul ja senisel ETK Majade juhatuse esimehel Andres Tintil, kes kutsuti oma ametikohalt tagasi eelmisel reedel ettevõtte nõukogu otsusega.

Tint väitis, et tema ise ei ole näinud nõukogu otsust, mille alusel ta lahkuma pidi. «Mulle tehti vaid suuliselt selgeks, et selline otsus on tehtud,» lausus ta.

Tint kinnitas, et tema ei ole lahkumiseks soovi avaldanud, sest selleks pole seni põhjust olnud. «Ma ei ole ETK juhtkonna poolt ühtegi kriitilist otsust saanud,» imestas Tint.

ETK Majade nõukogu liige Mihkel Sims keeldus ostust kommenteerimast. See on kontserni kulude kokkuhoiupoliitika ja kas Tint sellest aru saab või ei ning kuidas ta seda tõlgendab, on tema probleem, lausus Sims.

Mihkel Sims lisas, et homsest asub juhatuse esimehe kohale senine ETK Mööbli juhataja Endel Oja, kes jätkab siis tööd kahel kohal.

ETK uue juhatuse strateegia kohaselt püütakse kontserni ettevõtteid kiiremas korras, vähemalt tuleva aasta esimese kvartali jooksul ühendada. Üheks sammuks on Simsi sõnul ka ETK Majade ja ETK Mööbli ühendamine.

Simsi sõnul tuleb kontsernil hakata müüma ehitisi, mis ei käi kokku kontserni põhitegevuse ehk kaubandusega.

Hetkel kuum