Kriminaalpolitsei poolik töö

Tanel Raig 17. november 1998, 00:00

Kriminaalasja menetluse lõpetamiseks määruses toodud põhjused pole veenvad ja näitavad transporditeenuste ostjatele kätte tee, kuidas saada teenust ilma selle eest maksmata.

Võru politseiprefektuuri otsuse järgi on raamatupidamisdokumentide kaotamine väga tulus äriidee. Prätzilt ei saa nõuda firma arvelt välja kantud ligi miljonit krooni, sest ta on selle kasutamise kohta käivad dokumendid ära kaotanud ja pole võimalik tõestada, et ta oleks raha omastanud või raisanud. Samuti ei saa Prätz vastutada dokumentide kadumise eest kolimise ajal, sest viibis siis juba vahi all ning ei saanud garanteerida dokumentide säilimist. Ongi miljon teadmata kadunud.

Paraku on raamatupidamine kahepoolne. Kui on kadunud Prätzi poolsed arved sularahamaksete kohta, siis enamikul raha saanutel peaks ju ometigi olemas olema dokumendid, mis näitavad raha saamist Neopunktilt ehk Olav Prätzilt.

Jääb ka arusaamatuks, miks ei võtnud politsei enda valdusse Neopunkti raamatupidamisdokumente samal ajal, kui vahistas majanduskuriteos kahtlustatava Olav Prätzi. See oleks välistanud dokumentide kadumise või kaotamise.

Võru politseiprefektuur peab kriminaalmenetluse lõpetamise määruse tagasi võtma ja oma töö lõpule viima. Selge on fakt, et Neopunkt on saanud tähtaegselt kõik maksed Belgia puidufirmalt Solid N.V., kelle koormaid Prätz teistele autovedajatele vahendas. Edasi vahendamata jäid aga veotasud ning väljaselgitamata on, mida tegi Prätz Neopunkti arvelt võetud ligi miljoni krooniga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing