17. november 1998 kell 22:00

Viinatootja hädas õlletehase erastamistingimustega

Onistari juhatuse esimehe Priit Vodja sõnul on Onistaril kulunud raha õlletehases normaalse majandusseisu taastamiseks, kuid erastamiskohustusi nad hetkel täita ei suuda.

Kui Onistar tänavu aprillis Sillamäe õlletehase senise omaniku ASi Ventro käest ostis, tuli välja palju ebameeldivaid üllatusi -- õlletehasel oli palju võlgnevusi ning palju praeguseks juba tegevuse lõpetanud kliente, kes jätsid õlle eest tasumata, selgitas Vodja.

Onistar taotleb erastamisagentuuri nõukogult, et see peataks järelmaksu intresside tasumise selle aasta algusest kuni järgmise aasta märtsini ning ostusumma tasumise samuti järgmise aasta märtsini.

Vodja sõnul on neil jäänud agentuurile tasuda veel 800 000 krooni.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et üldjuhul sõltub taoliste leevendamiste suhtes otsuse tegemine sellest, kuivõrd taotleja on olukorda põhjendanud. Tema sõnul on agentuuri nõukogu aasta-aastalt läinud selliste taotluste suhtes leebemaks.

Rääkides ajenditest, miks viinatootja üldse õlletehase ostma pidi, märkis Vodja, et Eestis väheneb kangema alkoholi tarbimine. Õlletehase omandamine annab tema sõnul võimaluse tegutseda laiemal rindel.

Samas rajas Onistar Sillamäele õlletehase ruumidesse ka oma kangema alkoholi hulgibaasi Ida-Virumaa regiooni turuvajaduste katmiseks.

Kuna Sillamäe õlletehasel ei ole omal pudelisse villimise liini, on ettevõtte müügistrateegia rajatud rohkem kõrtsidele vaadiõlle müügile. Väikeste koguste õlle pudelisse villimiseks ostetakse teenust ASilt Viru Õlu.

Eesti väikseima õlletehase majandustulemusi iseloomustades märkis Vodja, et ettevõte müüb kuus 15 000 liitrit õlut ning aasta lõpetatakse nullkasumiga.

Vodja ei soostunud nimetama, kui kallilt Onistar õlletehase ostis.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum