Ühispanga juhatuse liige Jürgen Lamp ütles agentuurile BNS, et Ühispank müüs need 6 miljonit aktsiat SEBile ise.
Ühispanga asepresidendi Janek Mäggi sõnul pole see väide korrektne. Tegelikult oli Ühispank SEBi ja kolmanda osapoole vahendaja tehingus ning seda Eesti Panga loal, täpsustas Mäggi. «Tehing on konfidentsiaalne, selle üksikasju me ei avalda,» lisas ta.
Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann lausus, et ta ei oska selle teema kohta midagi öelda, sest ei saanud õigeid inimesi kätte.
Hanschmidti sõnul ei hakka Ühispank hoolimata rahasüstist oma laenuportfelli suurendama. «Ajame edasi konservatiivset laenupoliitikat, sest ei ole veel selge, mida majandus teeb,» rääkis ta. Hanschmidt lisas, et kui kapitali poleks juurde saadud, siis tuleks Ühispangal laenuportfelli vähendada.
SEBi asepresident Lars Gustafsson ütles, et SEB ei plaani suuri muudatusi Ühispanga juhatuses, lisades panka võib-olla hiljem mõned SEBi töötajad. «Me tegime Ühispangas eelauditi ning leidsime, et sellesse panka on hea oma raha panna,» sõnas ta.
Gustafsson ütles, et SEB on huvitatud investeerimisest ka Läti Unibanka ja Leedu Vilniaus Bankasesse, kellega on Ühispangal koostööleping. Ta sõnas, et Unibanka soovib SEB 35--36protsendilist ja Vilniaus Bankas 32protsendilist osalust.
Gustafsson eitas kolme Balti panga võimalikku ühinemist. «Me tahame säilitada Ühispanka kohaliku Eesti pangana,» põhjendas ta. Gustafsson ütles, et kolme panga vahel on sügavama koostöö võimalus, kuid ühinemist ei tule.
26. novembril toimuval Ühispanga aktsionäride koosolekul peavad aktsionärid emissiooni toimumise kinnitama ja loobuma eelismärkimisõigusest. Samuti kutsutakse Ühispanga nõukogust tagasi kaks liiget ja nende asemele valitakse kaks SEBi esindajat. Janek Mäggi sõnul ei ole veel otsustatud, kes nõukogust tagasi kutsutakse.