19. november 1998 kell 22:00

Kohus arestis farmaatsiatehase konto

Tallinna linnakohus otsustas farmaatsiatehase konto Hansapanga täiendava 9,83 miljoni kroonise hagi tagamiseks esmaspäeval.

Tallinna farmaatsiatehase juhatuse esimees Arno Kaseniit ütles, et konto arestimine 9,83 miljoni kroonise hagi tagamiseks ei tähenda seda, et seal just nii suur rahasumma oli. Kaseniit arestitud kontol olnud rahasummat nimetama ei soostunud.

Konto arestimine ettevõtte majandustegevusele ohtu ei kujuta, märkis Kaseniit. Ta lisas, et farmaatsiatehasel on töösuhted kõikide suuremate pankadega, sealhulgas Optiva Panga ja Hansapangaga.

Kommenteerides uute hagiavalduste laekumisvõimalust, ütles Kaseniit, et läbirääkimised käivad kõikide kreeditoridega ning loodetavasti uusi hagiavaldusi ei laeku. «Me loodame, et saame oma tööga hästi hakkama,» ütles Kaseniit.

Ka Hansapangaga tahab farmaatsiatehas oma parima tahte järgi kokkuleppele jõuda, ütles Kaseniit. «Me ei küsi üheltki finantsasutuselt täna raha, ainuke ressurss, mida me palume, on aeg. Aga ajas me suudame lahendada kõik kohustused, sest ettevõte on toimiv ja efektiivselt ravimeid tootev.»

Autor: BNS

Hetkel kuum