Väinu Rozental • 2. detsember 1998 kell 22:00

Vaidlus Värska Vee üle on vaibunud

Tartu õlletehas taotles novembri keskel Tallinna ringkonnakohtus, et lõpetataks menetlus hagi osas, mis palus tunnistada kehtetuks riikliku patendiameti juunikuine otsus, mille kohaselt on Tartu õlletehasele kuuluv kaubamärk Värska Vesi kuulutatud osaliselt kehtetuks.

Patendiamet leidis tookord, et sõnale «Värska» kui kauba päritolu kohta ja kauba liiki väljendavale üldnimetusele ei saa anda kasutamise ainuõigust.

«Tõe huvides oleks huvitav juriidilist vaidlust jätkata, kuid kes selle kinni maksab,» rääkis Tartu õlletehase jurist Katrin Lember ja lisas, et põhimõtteliselt on tehas jäänud oma hagis esitatud seisukoha juurde, et Värska Vee kui kaubamärgi ainuõigus kuulub neile.

Katrin Lemberi kinnitusel tegid hagist loobumise otsuse Tartu õlletehase juhatus ja omanikud. «Ettevõtte prioriteedid on seoses uute omanikega muutunud,» põhjendas Lember. Eelkõige investeerib Tartu õlletehas tänavu õlletööstusesse.

Juulikuus müüs Tartu õlletehase põhiomanik Soome firma Olvi Oy viiendiku Tartu ja Saaremaa õlletehase haldusfirmast A. Le Coq Baltic Investment Fundile.

Värska Vee juhatuse esimehe Toivo Nõgesmäe andmeil on nad aastaid veninud mõttetule kohtuvaidlusele kaubamärgi üle kulutanud kokku umbes 100 000 krooni.

Nõgesmäe andmeil jätkab nende ettevõte Värska Vee tootmist samas mahus. Aastas toodab Värska Vesi umbes kolm miljonit liitrit mineraalvett.

Tartu õlletehase tootmisdirektor Rein Sööt kinnitas samuti, et mineraalvee tootmismaht ei vähene ega suurene. Aasta jooksul toodab Tartu õlletehas veidi üle ühe miljoni liitri mineraalvett.

Hetkel kuum