7. detsember 1998 kell 22:00

Käibemaks aitab krediitkaarti valida

Eelmisel nädalal rahvusvahelise maanteetranspordi krediitkaarditurule lisandunud Statoili Routexi kaart on eelkõige ettevõtte jaoks, kes ei ole Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsiooni (ERAA) liige. Rahvusvahelistes autovedudes on laialt kasutatud DKV krediitkaarti. Kes ERAAsse ei kuulu, peab DKV kaarti kasutades eelnevalt sisse maksma deposiitsumma oletatavate kulude suurusjärgus. Routexi kaardi kasutamisel deposiiti ei nõuta.

Samas on DKV kaardi eeliseks käibemaksu kiirem tagastamine nendes riikides sooritatud ostude eest, millega Eestil on sõlmitud vastastikune käibemaksu tagastamise kokkulepe. DKV kaardi kasutaja saab käibemaksu tagasi kohe, kui tagastatav summa ületab 4000 krooni. Routexi kaardiga võib käibemaksu tagastamine aega võtta sõltuvalt riigi asjaajamiskiirusest ka üle poole aasta.

Enamik tingimusi on krediitkaartidel võrdsed. Kuna kaartidel puuduvad aga teenus- või hooldustasud, on kasulik omada mitut kaarti, sest esmapilgul tunduvale teeninduspunktide rohkusele vaatamata võib ühe kaardi kasutusalast väheks jääda.

Kasutame palju erinevaid krediitkaarte. Peale DKV näiteks ka Shelli kaarti.

Shelli hakkasime kasutama, kuna varem võttis ka DKV- süsteemis käibemaksu tagasitaotlemine aega kaks aastat ja Shelliga sai käibemaksu tagasi kuu ajaga.

Kaartidega on mugav tegutseda. Varem pidid autojuhid kaasa vinnama väga palju sularaha. Kaartide peamine puudus on nende piiratud kasutusala. Isegi DKV-l on näiteks Prantsusmaal vähe kasutuspunkte.

Hetkel kuum