Silva Männik • 21. detsember 1998 kell 22:00

Sampo sõlmis Eesti Vara-

kindlustuse ostu eellepingu

Hansapank teatas eile Tallinna väärtpaberibörsile, et pank sõlmis reedel Sampo tütarettevõttega Yritys-Sampo kavatsuste protokolli, mille alusel Yritys-Sampo ostab vähemalt 96 protsenti suurendatud aktsiakapitaliga Eesti Kindlustuse kontserni aktsiatest. Lõplik ostu-müügileping loodetakse allkirjastada järgmise aasta jaanuaris. Tehingu hinda osapooled ei avalikustanud, väites et hinda ei ole veel kokku lepitud.

Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke rääkis, et Hansapank soovib pärast Eesti Kindlustuse kontserni aktsiate müüki Sampole osta tagasi Eesti Elukindlustuse aktsiad, et viimane hiljem Hansapanga Kindlustusega liita. Hansapanga kindel strateegia on tegeleda elukindlustusega, mis panga tegevusega kokku sobib, põhjendas Raasuke vaid varakindlustusseltsist loobumist. Varakindlustusega jätkamiseks poleks Hansapangal piisavalt oskusi ja teadmisi jätkunud, lisas ta.

Enne aktsiate müüki tõstavad Eesti Kindlustuse praegused omanikud suunatud emissiooni käigus seltsi aktsiakapitali 50 miljoni krooni võrra ligi 83 miljoni kroonini. Kuna aktsionärid ostavad kümnekroonise nominaalväärtusega emiteeritavad aktsiad välja viiekroonise ülekursiga, kasvab seltsi omakapital 75 miljoni krooni võrra. Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Mart Einpalu on öelnud, et suunatud emissiooni 15kroonine müügihind peaks olema minimaalne, millest aktsiate müügil Sampole lähtutakse. Sel juhul oleks Eesti Kindlustuse kontserni 96% osaluse hind vähemalt 120 mln krooni.

Yritys-Sampo tegevdirektor Juhani Vesterinen ütles, et Sampo ei pea vajalikuks Eestis peamiselt ettevõtete vara kindlustamisega tegutsevat Sampo Kindlustust ja Eesti Varakindlustust ühendada. Mõlemad kaubamärgid jäävad edasi tegutsema. Lisaks viib Sampo järgmisel aastal ellu ammuse plaani luua oma elukindlustusselts. Vesterinen märkis, et Eesti Varakindlustuse maksevõime ja klienditeeninduse parandamiseks peab Sampo seltsi suuri investeeringuid tegema, mis esmajoones puudutavad infotehnoloogia arendamist. Eesti Varakindlustusele kuulub 22,4% varakindlustus-

turust.

Hetkel kuum