6. jaanuar 1999 kell 22:00

Haldur taotleb Kiviteri varade arestimist

Mägi möönis, et esmaspäevased tehingud Kiviteri tütarettevõtete vara müügiga on tekitanud teatud ärevust. «Kujunenud olukorras pole ma enam kindel, kas suudan tagada varade säilivuse,» põhjendas Mägi kohtule esitatud taotluse vajalikkust. «Leidsin, et varade säilimise tagamise nimel on vajalik kohtupoolne arest.» Mägi lisas, et tema esitatud taotlus puudutab Kiviteri vara, mitte Kiviteri tütarettevõtete vara.

ASi Kiviter haldusdirektor ja esmaspäeval Kiviteri tütarfirmade vara ostnud ASi Viroliine juhataja Janek Parkman ütles, et ta ei näe selles midagi imelikku, kui ajutine pankrotihaldur vara arestida tahab. «Minu arvates on see pankrotihalduri üks abinõudest ja seda teha on tal täielik õigus,» sõnas Parkman.

Küsimusele, kas selline arestimine Kiviteri igapäeva tööd segab, vastas ta, et eks pankrotijutud Kiviteriga seoses ikka häirivad tööd.

Mägi sõnul jääb endiselt kehtima varasem nõue, mille kohaselt peab Kiviter kooskõlastama kõik tehingud ajutise pankrotihalduriga. «Kiviter võib osta igapäevaseks tootmiseks vajalikku toorainet ja teenuseid,» selgitas Mägi ja lisas, et Kiviter on pankrotimenetluse algusest peale kooskõlastamise nõuet tõrkumata täitnud.

Mägi avaldas lootust, et ta saab 15. jaanuariks Kiviterist andmed ettevõtte varade ja võlgade kohta. «Varade arestimine võimaldab mul saada kiiremini ülevaadet Kiviteri varadest ja ettevõtte majandustegevusest,» lisas Mägi.

Kiviteri pankroti võimalikkust arutab Kohtla-Järve linnakohus 1. veebruaril.

Selle nädala esmaspäeval realiseeris Ühispank kommertspandina Kiviteri neljale tütarfirmale kuulunud vara alghinnaga 103 miljonit krooni. Ühispanga nõuded Kiviteri vastu olid samas suurusjärgus kui müüdud vara alghind. Vara ostis AS Viroliine, kes tasus kogu raha samal päeval. Teisipäeval pakkus Viroliine Kiviteri tütarfirmadele võimalust seda vara rentida.

Nii Parkman kui Ühispank on seni keeldunud avalikustamast vara ostnud ASi Viroliine omanikke ning seda, millistest allikatest õnnestus Viroliinel leida kohe 103 miljonit krooni.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum