6. jaanuar 1999 kell 22:00

Lõppes soodne aasta kujundajatele

Eelmine aasta oli sisekujundusele majanduslikult veel suhteliselt soodne. Ettevõtlikutel sisekujundajatel olid käed-jalad tööd täis. Värvidest valitsesid ühelt poolt valge ja kreemikad toonid, teisalt sinise ja rohelise kooskõla.

Majandusliku languse tingimustes võib esialgu tunduda, et interjöörimeistritelgi jääb tööd napimaks, ent kuna enamik firmajuhte järjest teadlikumaks muutub ja seeläbi oma büroo omanäolisuse eest hoolitseb, siis on katastroofist asi veel kaugel.

Tihti satub firmades vaidluse alla küsimus, kas on mõtet sisekujundajat võtta. Eriti kui juhtub, et kujundaja kohe kiiresti imet ei tee. Pealegi võib end värvi ja tapeedimustri eksperdina tunda igaüks. Ent nagu näitas möödunud aasta interjööride hindamise tulemus, pääsesid esikümnesse suurelt jaolt ikkagi kujundused, milles professionaali käsi mängus.

Loomulikult on ainult neljast hindajast koosnev kohtunikekogu subjektiivne, ent aasta lõikes on trend, et sisekujundaja loodu inimestele rohkem meeldib, siiski märgatav. Ideaalseks osutub kooskõla: hea sisekujundaja, arukas tellija ja piisavalt suur sisekujunduse eelarve.

Autor: Tiina Salumäe

Hetkel kuum