7. jaanuar 1999 kell 22:00

Kiviteri juhid kaitsevad ennast

Ühispanga pandi realiseerimine ei saanud kahjustada kuidagi Kiviteri töötajate huve, sest vara ostja AS Viroliine rendib vara Kiviteri tootmisüksuste baasil moodustatud firmadele, kes jätkavad igapäevast majandustegevust, kinnitas Kiviteri haldusdirektor Janek Parkman.

«Seega saavad Kiviteri töötajad endiselt tööd,» väitis Parkman. Parkman on ühtlasi Viroliine juhataja.

Kiviteri juhid on Parkmani sõnul nii enne kui pärast pankrotimenetluse algatamist olnud huvitatud eduka tootmistegevuse jätkamisest, mida on raskendanud halb turusituatsioon ning pankrotimenetluse algatamine.

Parkmani väitel on ametiühingute keskliidu arvamusavaldused, nagu oleks Kiviteris kahjustatud töötajate huve, tendentslikud. «Koondamine leidis aset seetõttu, et mittehõivatud töötajaid ei lubanud algul nii ametiühing kui tööinspektsioon osaliselt tasustatavale puhkusele saata,» selgitas Parkman.

Parkmani sõnul alustati koondatavatele töötajatele kompensatsiooni väljamaksmist eelmise aasta lõpus ja see jätkub kuni jaanuari lõpuni, mil peaks olema tasutud kogu koondamisraha.

Kiviteri juhtkond on ettevõtte ametiühinguliidritega ka kõigi töötajaid puudutavate otsuste suhtes läbirääkimisi pidanud ning otsused on koos langetatud, kinnitas Parkman.

Kiviteri pankrotimenetlus muutus segaseks pärast seda, kui Kiviteri üks omanik ja võlausaldaja Ühispank müüs riiulifirmale Viroliine 103 miljoni krooni eest Kiviteri tütarettevõtete vara, mis oli pangale võla tagatiseks panditud.

Viroliine, millega on seotud Kiviteri juhtkond, soovis vara Kiviterile tagasi rentida, selleks et ettevõte saaks tööd jätkata.

Ametiühingute keskliidu juhi Raivo Paavo kirjas peaminister Mart Siimannile kahtlustavad ametiühingud Kiviteri juhtkonda pettuses ja töötajate huvide kahjustamises. Kiviter pole Paavo teatel maksnud töötajatele töölepingu lõpetamise hüvitist -- kokku 3 miljonit krooni.

Ametiühingute hinnangul peaks pankrotihaldur taotlema kohtult ettevõtte juhtkonnale ärikeeldu kuni kolmeks aastaks.

Kiviteri ajutine pankrotihaldur Arno Mägi esitas kolmapäeval kohtule taotluse arestida Kiviteri vara, et tagada nende säilimine pankrotimenetluse käigus. Kiviter esitas kohtule erikaebuse.

Autor: BNS

Hetkel kuum