Kristi Malmberg • 14. jaanuar 1999 kell 22:00

Hansapanka huvitavad Leedu firmakliendid

Eile registreeris Leedu keskpank Hansapanga tütarpanga põhikirja. Pangandustegevuse litsentsi taotluse esitab Hansapank lähiajal, kinnitas Hansapanga juhatuse esimees Indrek Neivelt. «Dokumendid on selleks valmis ja litsentsi peaksime saama järgmise kuu lõpus või märtsi alguses,» lausus Neivelt.

Kolmapäeval tegi Hansapank 112,2 miljoni krooni suuruse sissemakse Leedu tütarpanga aktsiakapitali.

Hansapanga Grupi juhatuse liige Rain Lõhmus ütles, et tütarpank keskendub eelkõige ettevõtlusele ja vähem eraklientidele.

«Leedu on kolmest Balti riigist suurim ja see tähendab ka suuremaid mahtusid väikesegi osaluse saavutamisel sealsel turul,» märkis Lõhmus. Hansapanga trumbina tõi ta välja heal tasemel elektronteenuste osutamise.

Lõhmuse hinnangul on Leedus pangandustegevuse alustamiseks soodne aeg, sest eelolev aasta on Leedu riigile majanduslikult raske ja see tähendab ka probleeme sealsetele kohalikele pankadele.

Hansapanga investeering tütarpanga käivitamiseks ulatub kümnetesse miljonitesse kroonidesse. «Optimistlikul hinnangul tasub see ennast ära järgmisel aastal, pessimistlikuma hinnangu kohaselt hiljem,» tõdes Lõhmus.

Hansapanga Grupi ettevõtetest tegutsesid seni Leedus AS Hansaliising ja AS Hansabank Markets. Hansapanga analüütik Mart Tõevere ütles, et kõik Hansapanga firmad kolivad nüüd Vilniuse kesklinnas kokku renditud pindadele.

«Meie eesmärk on pakkuda kogu Baltikumis nii liisingu-, finants- kui ka pangateenust,» lausus Tõevere.

Indrek Neivelt kohtus koos projekti koordinaatori, Hansapanga välispanganduse osakonna juhi Ago Lauriga eile Leedu Panga presidendi Reinoldijus Sarkinasega. Neivelti sõnul on Leedu keskpank Hansapanga suhtes positiivselt meelestatud ja kohtumine möödus heatahtlikus õhkkonnas.

Hansapank sai Eesti Pangalt loa tütarpanga asutamiseks Leedus eelmise aasta lõpus. Hansapanga tütarpanga loomise projekti kallal Leedus on tööd tehtud juba aasta aega ja seda juhivad kohalikud inimesed.

Mart Tõevere kinnitusel ükski Hansapanga praegune juhtivtöötaja mõneks ajaks Leedusse elama ei koli.

Hetkel kuum