Andres Reimer • 2. veebruar 1999 kell 22:00

Hansapank jätkab repotehinguid

Praeguse Eesti Telekomi aktsiaemissiooni puhul krediteerib Hansapank üle 250 000kroonise ostusooviga klienti 50 protsendi ulatuses. Pank lisab kliendi poolt näiteks 250 000 krooni eest aktsiate märkimisel üheprotsendilise teenustasu eest 250 000 krooni.

«Kui klient saaks kümnekordse ülemärkimise korral oma raha eest 10 protsenti soovitud aktsiatest, siis Hansapanga toel saab ta 20 protsenti,» selgitas Hansapanga intressitoodete juht Allan Marnot.

Marnoti sõnul prognoosib Hansapank kuni kümnekordset aktsiate ülemärkimist ning soovib suurendada oma klientide väljavaateid aktsiate lõppjagamisel.

Teede- ja sideminister Raivo Vare väitis eile enne president Lennart Meriga Indiasse lendamist TV3-le, et Eesti Telekomi aktsiate puhul on vaatamata vähesele huvile Eestis ülemärkimine juba toimunud.

Lisaks valmistub Hansapank Telekomi aktsiate tagatisel laenu andma ehk repotehinguid rahastama 19protsendilise baasintressiga, sest loodab saavutada Balti börsidel liidrikohta, ütles Marnot.

Ühispanga arendusdirektor Margus Schults teatas, et Ühispank ei kavatse repotehinguid alustada ja oma klientide aktsiamärkimist rahasüstidega toetada. Ta nimetas Hansapanga kava kergemeelseks.

«Näib, et nad on unustanud, millega börs 1997. aastal üle võlli läks,» ütles Schults. «Praegu on käes aeg, et börsile jääks lai pikaajaliste investorite ring, kes paneb tehingutesse säästudest tekkinud vahendid.»

Hetkel kuum