10. veebruar 1999 kell 22:00

Kuidas hindate Telekomi aktsiate jaotuse otsust?

See on eesti investoritele meeldiv üllatus, huvitav lahendus, mida mina küll poleks osanud oodata.

Raha selline otsus juurde ei too, küll aga võimaldab nendel inimestel, kes tahtsid aktsiat osta, saada neid märksa rohkem, kui nad oskasid arvatagi. Paljud inimesed, kes aktsiaid üldse ei märkinud, kartes, et suurt midagi pole saada, sügavad nüüd kukalt. Parem olnuks, kui reeglid oleksid kohe algusest peale olnud selgemad. Kuid olukorras, kus me täna oleme, on see suhteliselt positiivne lahendus kogu Telekomi asjale.

See on nagu kingitus eesti investorile. Uskusin ajakirjandust, et märkida saab aktsiaid kõige enam 7500 krooni eest ja selle summa eest neid ka märkisin. Mul oli selline plaan, et ostaks aktsiaid järelturult veel juurde.

Olnuks võimalust, oleksin kindlasti aktsiaid märkinud, aga polnud vaba raha. Mina laenu peale niisugust asja teha ei tahtnud, selle koha pealt olen maamehe kombel ettevaatlik.

Aga järelturg tuleb kahtlemata ka, kui aus olla, siis selle peale nagu mõtlengi. Aktsiaid märgiti mitu korda üle, kui paljud aga aktsiad välja ostavad, on küsitav. Suured tegijad ostavad, osal kindlasti pole nii palju raha välja käia.

Summa, mille eest aktsiaid märkisin, pole kuigi suur, vaid 30 000 krooni. Ei tea, kas tasub Telekomi aktsiaid veel turult püüdma minna, sõltub sellest, missuguseks nende hind järelturul kujuneb. Väga võimalik, et ka lähen, kui aktsia hind jääb 85 kroonile püsima.

Otsus on üle ootuste hea. Kui Raivo Vare kandideeriks riigikogu valimistel, valiksid eesti investorid kindlasti teda.

Märkisin aktsiaid miljoni krooni eest, näib, et on lootust saada aktsiaid pea kogu summa eest.

Muid aktsiaid on mul juba 1997. aasta lõpust alates, kui neid musti neljapäevi ja esmaspäevi ridamisi börsilt üle käis. Portfell on jäänud enam-vähem samaks, aga see on veidi haige. Nüüd ehk õnnestub portfell Telekomi aktsiatega terveks ravida.

Hetkel kuum