ÄP fototoimetus • 10. veebruar 1999 kell 22:00

Stabilisatsioonireservi seadust ei tule enne suve

«Venitada seadusega ei saa, sest võimalusi raha kõrvalepanekuks jääb üha vähemaks,» sõnas stabilisatsioonireservi idee üks väljatöötajaid Järvan, tuues põhjuseks nii vähenevad erastamised kui majandusolukorra karmistumise.

Järvan märkis, et reservi teema on oluline ka rahvusvahelise valuutafondi (IMF) kui Euroopa komisjoni jaoks. IMFi esindaja Dimitri Demekas on varem toonitanud reservi moodustumise ja selle kasutamise täpsete eeskirja sätestamise vajadust, samuti on see jutuks käimasoleval IMFi esindajate visiidil.

Valitsuse poolt tegeleb seaduse väljatöötamisega rahandusministeerium. Ministeeriumi avalike suhete talituse juhataja Aili Ohlau lausus, et seaduse väljatöötamist saab ministeerium alustada pärast seda, kui president on heaks kiitnud riigieelarve seaduse.

Seadust välja töötavad osapooled ei ole üksmeelt saavutatud selles, kas tegemist peaks olema avalik- õigusliku või mingi muu institutsiooniga.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Olev Raju lausus, et komisjoniga ei ole seaduse osas konsulteeritud.

Järvani sõnul on üks tõenäolisi valdkondi, kus edaspidi reservi tulusid kasutada, pensionireform, mistõttu peaks pensionikassa ja haigekassa ülejääk olema stabilisatsioonifondis.

Autor: ÄP

Hetkel kuum