Toomas Truuverk • 18. veebruar 1999 kell 22:00

Hansapanga aktsia võitis tähelepanu

Kauplemine Tallinna börsil jätkus eile tavapärases rütmis -- käibeliidrina jätkas Eesti Telekomi aktsia, millele mõningat konkurentsi pakkus Hanspanga aktsia. Aktsiate hinnad püsisid suhteliselt stabiilsena.

Börsisüsteemi päevakäive ulatus registreeritud 418 tehingus 48,4 miljoni kroonini. Keskmise kauplemisaktiivsuse juures hakkas ÄP indeks päeva teisel poolel peamiselt pangasektori vedamisel vaikselt tõusma ja lõpetas päeva 0,36 protsendiga plusspoolel, 326,42 punkti tasemel. Pangasektori indeks tegi päevaga ligi 2protsendise tõusu 411,01 punktile.

Kuigi suure ülekaaluga oli taas enimkaubeldud Telekomi aktsia, tõusis eile kõige eredamalt tähelepanu alla hoopis Hansapanga aktsia. Seda just päeva teisel poolel, kui Hansa Investments pakkus oma raportis Hansapanga aastakasumiks 650 mln krooni ja andis praegusel hinnatasemel aktsiale ostusoovituse.

Samas raportis hinnati Hansapanga aktsia reaalseks hinnatasemeks lühiajalises perspektiivis 80 krooni ja veidi pikemas, 12 kuu perspektiivis 95 kr. Aktsia hind kerkis nende hinnangute mõjul eile õhtuks 69,25 kroonile (+2,59%).

Tundub, et Hansapanga aktsia ongi praegu investorite üks lemmikuid. Selleks annab põhjust igati korralik jaanuarikuu kasum ja ootus, et Telekomi aktsiaid müüvad kohalikud investorid investeerivad järgmiseks oma raha Hansapanga aktsiasse. Eeldades, et Hansa Investmentsi prognoosid täiesti täituvad, annab see aktsia hinna aastaseks tõusuks 37,2%, mis peaks rahuldama ka nõudlikuma investori soove.

Telekomi aktsiat kohalikud investorid praegusel tasemel uuesti osta veel ei söanda. Vastupidi, endiselt jagub piisavalt investoreid, kes ruttavad oma aktsiaid müüma. Samas jätkus eile juba kolmandat päeva Hansapanga ja Ühispanga lõpmatu ostuisu. Eri hinnangutel on kuni kolmandik Eesti investoreist oma positsioonist loobunud ja võib prognoosida, et müügihuvi praegusel hinnatasemel raugeb. Kes siis veel osta tahab, peab hakkama noteeringuid tõstma.

Hetkel kuum