Preatoni Pank hakkab vahendama Pro Kapitali kinnisvara

«Kui see hakkab hästi toimima, on see väga hea idee,» ütles arendusfirma Rime Kinnisvara asedirektor Meelis Sinilo. Tema sõnul võimaldab see äriidee teenida kasu korraga kahest kohast, intresside näol kinnisvara müügil ja müüa hea vaheltkasuga kortereid.

ASi Maarjamäe Maja müügidirektor Peeter Raudnagel tunnistas, et Preatoni pangaprojekt on põhjendatud, sest kinnisvaraturul on suuremahuliste laenude põud. Enamik eluaseme soetamiseks antavaid laene jääb 150 000--200 000 krooni vahemikku, sest pangad ei julge võtta suuremaid laenuriske, ütles Raudnagel.

Ernesto Preatoni osalusega kinnisvaraarendusfirmale Pro Kapital kuuluvas Ilmarise kvartalis on 250 korterit, mille keskmine suurus on 60 ruutmeetrit ja korteri maksumus 1 mln krooni.

Pro Kapitalil on praeguseks valminud üks 12 korteriga elamu ja 49 toaga hotell. Teises etapis valmib 7 elamut 100 korteriga. Pro Kapital on seni müünud 17 korterit, peamiselt Soome eraisikutele.

Ilmarise kvartali 250 korteri müümisel kasvab Preatoni Panga varade maht vähemalt 250 mln kroonini. Praegu pakub Pro Kapital klientidele 5--10 aasta pikkust eluasemelaenu 12% intressiga.

Preatoni Panga tegevjuht, endine Ühispanga krediididivisjoni juht Ott Karolin väitis, et uus pank ei hakka tegelema ainult Pro Kapitalile kuuluva kinnisvara müügist laekuva raha kogumisega. «See on üks osa äriideest,» märkis ta.

Karolini sõnul keskendub uus pank eluasemelaenude väljastamisele tervikuna. Panga omanik Ernesto Preatoni on varem öelnud, et laenuandmisel eelistab uus pank Pro Kapitali kliente. Karolin rääkis, et panganduslitsentsi taotlemiseks esitab loodav pank dokumendid keskpanka 10 päeva jooksul. Preatoni Panga kavandatav aktsiakapital on 150 mln krooni. Ernesto Preatoni hakkab kontrollima 51% panga aktsiatest, ülejäänud müüakse Itaaliast pärit investoritele, kelle seas on tõenäoliselt ka pank Banco Agricola Mantovana.

Pro Kapital müüs mullu esialgseil andmeil kinnisvara 73 mln krooni eest, teenides 6 mln krooni puhaskasumit.

Hetkel kuum