4 märts 1999

Justiitsministeeriumis valminud aktsiaseltsi seaduse eelnõu kohaselt hakatakse kõikidelt aktsiaseltsidelt nõudma vähemalt 400 000 krooni suurust aktsiakapitali. Praegu Eestis tegutsevatest aktsiaseltsidest vastab sellele nõudele vaid ligi 2%. Majandusekspertide hinnangul on aktsiakapitali selline suurendamine ohuks Eesti väikeettevõtlusele.

Valitsus võttis vastu otsuse tunnistada kehtetuks välisvaluutaseadus. Nimetatud otsus kaotab piirangud Eestis välisvaluuta kasutuselt. Eesti panga presidendi Siim Kallase sõnul võivad pärast otsuse riigikogus kinnitamist omada valuutaarveid Eesti pankades ka eraisikud ja Eesti firmadel on võimalus sooritada valuutatehinguid.

Valitsus on selle poolt, et muuta rahvakapitali obligatsiooni arvestuskaardile kantud tööaastad kaubeldavaks, kinnitas reformiminister Liia Hänni. Otsus tuleb vastu võtta riigikogul, sest tegemist on poliitilise otsusega: kes võivad saada omanikuks ja kuidas peaks riik seda protsessi mõjutama.

Välismaised põllumajandustooted ei ole vallutanud Eesti siseturgu ega söö Eesti tooteid turult väklja, ütles maarahva kongressil peaminister Mart Laar. Kaupluste käibest annab välismaine piim 0,4%, juust 1,2%, sealiha 1,1%, viinerid 1,5% ning leib 0,2%. Vaid välismaist margariini, toiduõli, jäätist ja küpsiseid müüakse Eestis rohkem kui kodumaiseid.

Hetkel kuum