9. märts 1999 kell 22:00

Eesti Pank ootab ERA Pangalt tegusid

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann ütles eile, et ERA Pank on keskpangale esitanud info kavandatava panga restruktureerimise kohta ja keskpank ootab, mis edasi saab. «Mingit tähtaega ei ole ERA Pank lubanud, neil on aega 6. aprillini,» ütles Kuusmann, viidates seadusjärgsele panga moratooriumi lõppemise tähtajale.

Kuusmann ei soovinud ennustada, kas ERA Panga investori kaasamise kava võiks ka teostuda. Tema sõnul ootab keskpank ERA Panga investorite kohta lisainfot.

ERA Panga juhatuse esimees Jaak Kiiker teatas eelmisel nädalal, et on sõlmitud leping välisinvestoritega, mis võimaldab pangal märtsi lõpus täita usaldus-, omakapitali- ja likviidsusnormatiivi ja pank taas avada. Investorite nimesid ja aktsiakapitali laiendamise üksikasju ei soovinud ERA Pank avalikustada. Kiikeri sõnul kasvas panga aktsiakapital investorite kaasamisel üle 50 mln krooni.

ERA Panga moratooriumihaldur Veli Kraavi ütles, et ta on investorite kaasamise kavaga tutvunud ja tegevuse taasalustamiseks vajab pank 100--120 miljonit krooni.

ERA Pank on seni tulutult investeeringut oodanud juba mitu kuud. Seni on kinnitanud valmidust investeerida ERA Panka Saksa riigile kuuluv investeerimisfirma DEG.

ERA Panga aktsiakapital on 69 mln krooni koos äriregistri kannet ootava 25,5 mln krooniga, mille aktsionärid investeerisid veebruaris. See raha laenati ühelt ERA Panga suurhoiustajalt.

Autor: BNS

Hetkel kuum