Sirje Niitra • 11. märts 1999 kell 22:00

Balti laevaremonditehas laiendab gaasitootmist

Balti laevaremonditehas osaleb ühisettevõttes oma tütarfirmaga Elme Gaas, mis müüs eelmisel aastal gaasi 72 miljoni krooni eest. «Saksa pool saab ühisettevõtte kaudu ligipääsu nelja riigi turgudele, meie aga partneri, kes aitab kaasajastada meie tootmist ja juurutada uut tehnoloogiat.»

Ühisettevõtte esimene suurem äriprojekt on märtsi lõpul allkirjastatav leping Liepaja metallurgiatehasega, mille kohaselt investeeritakse Liepaja tehase territooriumil gaasi tootmisesse 112 miljonit krooni.

Messer Grupi asepresident Wilhelm von Storm lubas eile peale investeeringute tuua Eestisse ka vajalik oskusteave, tootmaks tänapäeva nõuetele vastava kvaliteediga tööstuslikku ja meditsiinilist gaasi.

Läbirääkimised ühisfirma loomiseks kestsid kaks aastat, firmadevahelisele koostöömemorandumile kirjutati alla eelmise aasta juunis. Elme-Messeri aktsiakapital on 10 miljonit krooni, mis jaguneb asutajate vahel võrdselt.

Messer Grupi peakorter on Saksamaal, ettevõttes töötab 11 000 töölist. Messer Grupp on üks suuremaid firmasid gaasiäris, kontserni eelmise aasta müügikäive oli 27 miljardit krooni ja puhaskasum 3,2 miljardit krooni.

Balti laevaremonditehase eelmise aasta käive oli üle 700 miljoni krooni ja puhaskasum üle 70 miljoni krooni. Laevaremonditehasel on Lätis tütarfirma Elme-L, mis tegeleb samuti gaasi müügiga.

Hetkel kuum