Kristi Malmberg • 11. märts 1999 kell 22:00

Keskerakond ootab otsust

«Sobilikum peaministrikandidaat on Keskerakonnas ja minu arvates see seltskond kiirustab, kes praegu valitsust moodustab,» ütles Savisaar erakonna eilsel pressikonverentsil. «Tahan meenutada 1996. aasta kohalikke valimisi, kui Tallinnas saadi koalitsioon samuti kiiresti kokku, kuid see püsis võimul vaid kaks nädalat.»

Paremerakondade koalitsiooni aitas kohalike omavalitsuste valimistel Tallinnas salajasel hääletusel võimule Keskerakond, kes kohe pärast seda sõlmis ise kokkuleppe Koonderakonna ja vene parteidega, kellega koos avaldati võimul olijatele umbusaldust.

Savisaare väitel kardab Isamaaliidust, Reformierakonnast ja Mõõdukatest koosnev kolmikliit, et kui neile esimesena valitsuse moodustamiseks ettepanekut ei tehta, moodustab keegi teine nende eest valitsuse. «See on ebakindluse tundemärk,» kinnitas Keskerakonna esimees.

Savisaar lisas, et valimised võitnud erakond pole pidanud vajalikuks arutada, kuidas peaks erakond opositsioonis käituma. «Oleme valimiste võitjad ja see, et jääme opositsiooni, on vaid teoreetiline võimalus,» lausus ta.

Keskerakonna peasekretär Küllo Arjakas lisas, et erakonna valimisvõit on Eesti sisepoliitikas läbi ajaloo suurim. «Ma pole nõus väitega, et selle põhjus on mõjuv valimiskampaania,» lausus Arjakas.

Hetkel kuum