18 märts 1999

EMT kasvatas kasumit

ASi Eesti Mobiiltelefon (EMT) eelmise aasta netokäive oli 1,36 miljardit krooni, mis kasvas 54 protsenti võrreldes 1997. aastaga.

Eesti Mobiiltelefon maksab ligi 400 mln kroonisest puhaskasumist omanikele dividendideks 185 miljonit krooni. Eesti Telekom võtab ettevõttest välja 94 mln krooni, Soome Sonera ja Rootsi Telia võrdselt 45,5 mln krooni.

EMT lahkuv juhatuse esimees Tõnu Tee ütles, et ta ootab ka sellelt aastalt samasugust edu nagu möödunud aastal. Ettevõtte eesmärk on arendada edasi GSM-võrku ja laiendada pakutavaid lisateenuseid. EMT kavatseb tänavu firmasse investeerida 350 miljonit krooni.

EMT omab praegu 62% suurust turuosa mobiiltelefoni klientide seas, ütles Tee. Ettevõtte turuosa on aga aastaga vähenenud, sest konkurendid Radiolinja Eesti ja Q GSM on tugevamaks saanud.

«EMT-le on 60--65% turuosa optimaalne,» prognoosis Tee olukorda mobiilsideturul selle aasta lõpuks.

EMT GSM-võrgu leviala suurenes eelmisel aastal 75 protsendilt 95 protsendile Eesti territooriumist. EMT levialas elab 98% rahvastikust.

Eile peetud Eesti Mobiiltelefoni aastakoosolekul andis Tõnu Tee sisse lahkumisavalduse juhatuse esimehe kohalt. Ligi seitse aastat ettevõttes töötanud Tõnu Tee lahkub firmast 1. mail.

EMT emafirma Eesti Telekomi juhatuse esimees Toomas Sõmera ütles, et Tee lahkumine ei tähenda, nagu lahkuksid pärast Eesti Telekomi restruktureerimist kõik Eesti Telekomi ja tema tütarettevõtete juhid.

Radiolinja Eesti mullune kahjum oli 43 mln krooni, Q GSMi majandustulemused avaldatakse kuu aja pärast.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum