ÄP fototoimetus • 18. märts 1999 kell 22:00

Padakonn viib rüütliajastusse

- asukoht: Rüütli 8/30

- avatud: E--P kl 12--24

- info: 6 41 84 43

- elav muusika R--L kl 20--23

- kamin

- 60 kohta

Möödunud nädalal oma esimest sünnipäeva pidanud Padakonna kõrts on tõeline vaheldus neile, kes otsivad endale vanalinnas uut meelelahutuspaika.

Tahmased laed, loomanahad ja rüütlivapid seintel, mahe küünlavalgus, kaminatuli, rüütliajastule iseloomulik sisekujundus ja teenindava personali riietus, vaikne rahvapillimuusika ja kodune köök muudavad paiga hubaseks ja meeldivaks.

Vana aja hõngu annavad edasi ka toidunõud. Söögid serveeritakse savianumates. Sama stiilselt on valitud söögiriistad. Tõrvatilgaks meepotis on vaid kõrtsi sissekäik ja tualett. Nimetatud paikadele ei teeks paha vähene iluravi.

Iga päev antakse külastajale võimalus valida kümmekonna prae vahel hinnavahemikus 70--140 krooni. Pakutavate põhiroogade valmistamisel on tunda kodusust. Seega sobib sealne toiduvalik lihtsust armastavale inimesele, kes on otsustanud ühe toiduvalmistamise korra arvelt aega kokku hoida.

Kuue õllesordi kõrvaseks pakutavad praed on väga suured, sestap on soovitatav ülesöömise vältimiseks eelroog vahele jätta.

Padakonna kõrtsi firmaroaks on magustoit. 25 krooni maksev Majatort koosneb biskviitpõhjast, hapukoorest, vahukoorest ja puuviljadest. Erinevalt teistest söögikohtadest ei kasutata Padakonna kõrtsis tehislikku vahukoort. Kõik on ehtne ning maitseelamus on garanteeritud.

Padakonna kõrtsist puuduvad kaasajale omased detailid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum