23 märts 1999

Optiva Pank nõustab Briti raudteefirmat

Optiva Panga projektijuht Henn Ruubel ütles, et tema klient on rahvusvaheliselt tuntud Briti firma. Ta ei soovinud firma nime avaldada.

GB Railways on Suurbritannia firma, kes opereerib riiklikult doteeritavatel raudteelõikudel.

Ruubel ütles, et esialgu tegeleb Optiva Pank vaid investori nõustamisega. Ta ei välistanud, et pank osaleb kaasinvestorina ka erastamises, kuid märkis, et eesmärgiks ei ole osalust kauaks säilitada.

Ruubeli sõnul oli Edelaraudtee erastamise esimene etapp sisuliselt iludusvõistlus, kus selgusid investorite huvid ja võimalused.

Suurbritannia investori pakkumus vastas Ruubeli teatel kõigile erastamiskonkursil seatud nõuetele, sisaldades aktsiate ostuhinda, äriplaani ja investeeringukohustust, mis ületas 100 miljonit krooni.

Ruubel nõustas ka Eesti Raudtee rahvusvahelise reisijateveo ühisfirma loomise konkursi võitnud Fraser Gruppi. Edelaraudtee ostupakkumus ei ole Ruubeli sõnul seotud Fraser Grupiga.

Edelaraudtee kõigi aktsiate ostuks laekus tähtajaks 18. märtsiks mitu pakkumust. Neist ühe tegi Ruubeli nõustatav Briti raudteefirma, teise Prantsuse päritolu raudteefirma.

Erastamisagentuur (EEA) alustas pakkujatega läbirääkimisi, mille esimene etapp peaks lõppema mais. EEA nõukogu valib parima pakkumuse välja juuni lõpuks.

Autor: BNS

Hetkel kuum