30. märts 1999 kell 22:00

Pangas kinni üle 300 miljoni

ERA Panga moratooriumihaldur Veli Kraavi ütles eile, et moratooriumi all olevas ERA Pangas on praegu umbes 8000 kontot, millel kokku on üle 300 miljoni krooni hoiustajate raha. «Ma ei taha praegu hinnata, kui suur on auk panga bilansis, idee järgi on varad ja kohustused ühtivad, kuid mingi osa varadest on ka õhk,» selgitas Kraavi. Kraavi lisas, et ERA Panga bilansi kohta annab ta täpsemaid kommentaare pärast 6. aprilli, mille lõpeb ERA Pangale kehtestatud moratoorium.

Kui Eesti Pank algatab 6. aprillil pankrotimenetluse, siis järgnevalt määrab kohus eelistungi päeva ning pärast seda põhiistungi toimumise aja. Pärast põhiistungit kuulutaks kohus välja pankroti, mille järel määratakse pankrotihaldurid. Nemad peavad hakkama tagasi korjama ERA Panga väljaantud laene ning tegelema pankrotivara müügiga. Siis saab ka vastavalt raha laekumisele maksta välja panka kinnijäänud hoiuseid.

Hoiuste tagamise fondi (HTF) juht Madis Kallion ütles eile, et praeguseks on fond hüvitanud ERA Panga hoiuseid 36,9 miljoni krooni eest. Hüvitamata on veel 2,65 miljonit krooni hoiuseid. «Me jätkame oma tööd,» sõnas Kallion.

Eesti Pank kuulutas ERA Pangale moratooriumi eelmise aasta oktoobri alguses pärast EVEA Panga pankrotimenetluse algust. ERA Pank sattus raskustesse, mis olid osaliselt põhjustatud ebaõnnestunud investeeringust EVEA Panka.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum