7. aprill 1999 kell 22:00

Prügikorvist kombineeriti lillealus

- asukoht: Tallinn, Pärnu mnt 463

- tellija: Harju teedevalitsus

- mööbel: Standard

- metallmööbel: Tim ali

- sisearhitekt: Ivi-Els Schneider

- mööbli hind: 260 000 krooni

Eesti sisearhitektide liidu aasta parima sisearhitektuuri preemiale kandideerinud Harju teedevalitsuse kontor näitab kunsti kitsaste olude kiuste.

Iga juhataja usub, et tema on kõige targem, lausub Harju teedevalitsuse juhataja Jüri Seppar. «Ma andsin ikka ka nõu, milline see kontor võiks välja näha, aga sisearhitekt tegi mulle selgeks, et minu eriala on teedeehitus, tema eriala sisekujundus.»

Sellest jutuajamisest alates sai Ivi-Els Schneider eelarve ja selle piires vabad käed. «Igal õhtul liitsin ja lahutasin kroone,» räägib Schneider.

San-sõlme plaadid on ostetud kahest firmast, kus partii lõpud alla hinnati.

Dekoratiivsetest paberikorvidest said lillepotialused ja nõupidamistesaali lakke kinnitati trobikond sajakrooniseid valgusteid, mis ruumi lae tõeliselt eksklusiivseks muudavad.

Heledate seinte ja põrandate taustal on puhastes toonides mööbel. Kuna mööbel on standardne ja kujundus äärmiselt minimalistlik, siis püüdis sisearhitekt muuta ruume elavamaks värvidega: rohelised, punased ja sinised kabinetid. Sama värvi kardinad on lõuna pool tumedamad, et kaitsta päikese eest ning põhjakaares heledamad, et valgust läbi lasta.

Kabinettides on välja riputatud kingituseks saadud kunstiteosed. Tühjadele seintele maalis aga sisearhitekt ise temaatilised pildid. Ühes kabinetis näiteks ripub tema maalitud «Ristmik».

Harju teedevalitsuse kolm värvilist bürootiiba suubuvad kokku katuse- ja põrandaaknaga fuajeesse.

Hetkel kuum