2 mai 1999

Mustamäe teel on rendihindadel suund allapoole

Büroopindadega küllastunud Mustamäe tee alguse piirkonnas kõigub üldine täituvus praegu keskmiselt 80--95% piires. Peamine nõudlus siinsete büroopindade järele tuleneb ettevõtete kesklinnast väljakolimise trendist kulude kokkuhoiu eesmärgil.

Rendihinnad on piirkonnas viimase aasta jooksul langenud kohati kuni 25%, sest eelnev hinnatase oli ülepaisutatud või ei ole pakkumine enam vastavuses turu kasvanud nõudmistega. Prognoosin keskmise rendihinna jäämist praegusele tasemele. Langeda võivad hinnad pindadel, kus lõpevad pikaajalised rendilepingud.

Mustamäe tee piirkond oli vägagi nõutud oma soodsa hinnaklassi, parkimisvõimaluste ning hea ühenduse pärast kesklinnaga.

Praeguseks on kesklinna büroode rendihinnad langenud ületootmise tõttu, juurde on ehitatud parklaid ja parkimismaju ning Mustamäe tee ja kesklinna ühendust takistab pudelikaelana toimiv taksopargi ristmik.

Eeltoodut arvestades on loogiline, et Mustamäe tee piirkonna rendihinnad langevad aasta jooksul 20--30%. Loomulikult sõltub see iga büroomaja halduri poliitikast eraldi, sest kusagil on ka tasuvuse piir.

Mustamäe tee alguses on enamik büroopindu välja renditud. Kui vakantset pinda tekib, siis leiab see suhteliselt kiiresti uue rentniku. Büroopindade rendihindu mõjutavad probleemid sõidukite parkimisega.

Viimasel ajal otsitakse peamiselt odavaid pindu, rentnikke huvitaksid 100 kr/m² ligiduses olevad hinnad.

Korralikult renoveeritud või uue büroopinna hind on praegu selles piirkonnas 150 kr/m².

Aastaga olulist muutust piirkonna rendihindades ei toimu, hinnad jäävad kas praegusele tasemele või langevad kuni 10 kr/m².

Hetkel kuum