4. mai 1999 kell 22:00

EEA valib ostjat Livikole ja Edelaraudteele

Nii Liviko 30 protsendi kui Edelaraudtee kõigi aktsiate ostuks on EEA-le laekunud mitu pakkumust. Edelaraudtee ostuks tehtud parim pakkumus selgub juuni lõpuks.

Edelaraudtee aktsiate kaheetapilise eelläbirääkimistega enampakkumise kuulutas riik välja eelmise aasta detsembris.

Riik müüb Edelaraudtee selle aktsiakapitali laiendamise teel poole ehk 100 miljoni krooni võrra. Praegu on ettevõtte aktsiakapital 100 miljonit krooni.

Edelaraudtee vajab viie aasta jooksul rohkem kui miljardi krooni eest investeeringuid.

Edelaraudtee käive oli 1998. aastal esialgsetel auditeerimata andmetel 179 miljonit krooni, ettevõtte kasum jäi nulli.

Kolmandiku Liviko aktsiate võimalikud ostjad on ettevõtte juhtide hinnangul eelkõige huvitatud firma tuntud kaubamärkidest või siis väikeste alkoholitootjate ülesostmisest Liviko tulevase tuumikinvestori poolt.

Liviko kaubamärkide omandamise vastu on huvi tundnud suur Soome alkoholitootja Primalco, Hollandi alkoholitootja Bol's. samuti on mainitud ETFC grupi huvi Liviko vastu.

EEA kuulutas Liviko 30-protsendilise riigiosaluse eelläbirääkimistega pakkumise välja märtsi alguses.

Erastamiskava kohaselt müüb riik 30 protsenti Liviko aktsiatest eelläbirääkimistega pakkumise teel strateegilisele investorile ja ülejäänud 21 protsenti avalikult erastamisväärtpaberite eest.

Eesti suurima turuosaga viinatootja Liviko 1998. aasta netokäive oli 347 miljonit ja puhaskasum 22,7 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 139 inimest.

Autor: BNS

Hetkel kuum