Peep Sooman • 6. mai 1999 kell 22:00

Ehitusinfo müügifirmadel klienditüli

OÜ Eesti Ehitusbörs juhatuse liige Tanel Tarum ütles eile, et AS Ehitusinfo loobib konkurendile kaikaid kodarasse. Tema sõnul on Eesti ehitusinformatsiooni müügiga tegelev Ehitusinfo püüdnud ära osta oma konkurendi Eesti Ehitusbörsi müügijuhti ning püüab meelitada endale informatsioonikogujaid.

«Meie info on kvaliteetsem ning nad kaotavad meile pidevalt kliente,» seletas Tarum. «Ehitusinfo soomlasest omanik tegi meile ostuettepaneku, aga me keeldusime,» rääkis Tarum. Ehitusinfo endine juht lasti lahti ning asemele pandi ehitusfirmast FKSM lahti lastud ostujuht Antti Prees, kes ei pea headest äritavadest üldse kinni, kurtis Tarum.

Pakkusime neile võimalust informatsiooni osta, kuid Ehitusinfo ei olnud sellest huvitatud, seletas Tarum. Oleme neilt mitmed suured kliendid, nagu FKSM ja Merko Ehitus, üle võtnud. Nüüd näib monopoli taastamine nende strateegia olevat, lisas ta.

ASi Ehitusinfo juhatuse esimees Antti Prees ütles, et tegu on meeldiva ning tervendava konkurentsiga, millest klient ainult kasu saab. «Kui ma pakun paremaid palgatingimusi, siis loomulikult tahavad töötajad üle tulla,» leidis Prees. «Monopol on vastik asi, oleme lihtsalt pikast talveunest üles ärganud ning kliente tagasi võitmas,» sõnas ta.

Kõike saab kokku leppida, ma ei ütle midagi halvasti Eesti Ehitusbörsi töötajate kohta, kuid ma ei mõista, miks juhatus ei tule minu juurde rääkima, lausus Prees. Konkurents on aus seni, kuni ei kasutata ebaseaduslikke võtteid, leidis ta.

Ehitusfirma ASi EMV juhatuse esimees Jaanus Otsa sõnul kasutab EMV mõlema infomüüja teenust, kuid sealset informatsiooni ta ülioluliseks ei pea. Kui üks neist firmadest peaks kaduma, siis meid see ei mõjuta, kuna nende pakutav informatsioon on tihti juba vananenud, märkis Otsa.

Hetkel kuum