Sulev Oll • 6. mai 1999 kell 22:00

Iga seitsmes müüdud auto oli Suzuki

Kui sõiduautode müügitabelit Eestis juhib muidu keskmiselt müüv Suzuki, on tegemist ilmselt suurtellimusega. Nii ongi. Eelmisel korral oli suurostja politsei, seekord tõstis Suzuki pjedestaalile Eesti Energia tellimus.

Aprill tervikuna polnud hoogne müügikuu. Võrreldes eelmise aasta aprilliga (1219 autot) müüdi umbes 500 autot vähem. Suzuki 106 autot moodustasid peaaegu seitsmendiku kogu müügist.

Jaapanlaste hirmsuurt ülemvõimu täiendasid traditsiooniliselt edukad: Toyota, Honda, Nissan. Parima eurooplasena oli leedulaste lemmik Volkswagen alles viies, Ford platseerus kuuendaks.

Kõik nad on aga võrreldes märtsiga tagasiminejad. Toyota müüs 31, Honda 35 autot vähem. Nii sai tõeks väide, et aktsiisihirm lõi märtsikuu numbrid üles.

Fakti kaudne kinnitus on ka Peugeot' edukus, mis põhines väikesel 206-l. Väikese ja odava eelistamist kinnitab ka Daewoo Matizi edu. 18 auto müümine pani ASi Pleione töötajad kiiresti liigutama.

Müüki suurendanud marke on siiski vähe. Uusi mudeleid pakkuva Mitsubishi ning kindlale huviliste ringile müüva Subaru kõrval suurendas müüki vaid Land Rover. Selle aasta esimese Jaguari, alles eelmisel nädalal esitletud S-Type'i, müüs Viking Motors.

Kuidagi ei taha suureneda Fiati müüginumbrid, samas ei saa Itaalia Auto rahuldada kliendi soovi diiselmootoriga autode järele. Samuti pole Fiatil varakevadel müüki suurendavaid maastureid.

Mitmekordselt läksid tagasi märtsi lõpuks salongi täiesti tühjaks müünud Lada numbrid, sest aprilliks ei suudetud Togliattist piisavalt autosid saada.

Kaubikute müük oli mullusel tasemel, mis näitab, et majanduses on positiivsed tendentsid. Väiksematest on teist kuud järjest parim Citroen, suurematest Mercedes.

Oleme väga rõõmsad, et suutsime pool aastat kestnud konkursi võita ja müüsime Eesti Energiale 100 hõbehalli universaalkerega ja 1,6-liitrise mootoriga Suzuki Balenot.

Loomulikult ei saanud me loota ülisuurele kasumile nagu ka meie viimane konkurent Toyota. Tehingu tulusus peaks ilmnema alles aastate pärast, nii et laulukooridel ei maksaks meie juurde Austraaliasse sõiduks raha küsima tulla.

Hetkel kuum