12. mai 1999 kell 22:00

Faks ja andmeside mobiiltelefoniga

Mobiiltelefoniga andmesidet kasutav Eesti Mobiiltelefoni klient peab lisaks liitumisele tellima endale GSM Data teenuse, kui ta tahab kasutada andmesidet üle GSM-võrgu, ja GSM Faksi teenuse, kui ta tahab kasutada oma GSM-telefoni koos arvutiga fakside saatmiseks ja vastuvõtuks.

Eesti Mobiiltelefon pakub oma klientidele teenust Mobiil-Internet, mis võimaldab kasutajale kiire, mobiilse ja autoriseerimata sissehelistamisteenuse Internetti. Samalaadsed teenused on ka teistel Eesti operaatoritel.

Koheselt on kasutatavad WWW, ftp ja telnet. Samuti saab saata ja vastu võtta e-posti, kui on olemas e-posti kasutajakonto mõnelt Interneti-teenuste pakkujalt. Kuna kasutatakse V.110 protokolli, on ühenduse saamise kiirus ja stabiilsus paremad võrreldes tavamodemile helistamisega.

Kahjuks toimib see teenus ainult EMT levialas viibides. Mujal välismaal olles peab kasutama siiski muid Interneti sissehelistamise numbreid.

Mõnikord tekib olukord, kus mobiiltelefoni kasutaja peab saatma kirjaliku tellimuse või kinnituse, kuid vastuvõtjal on ainult faks või e-posti aadress. Sellises olukorras tuleb appi SMS-lühisõnumi teenus, kus sõnumi formaadiks ei ole tekst.

Kui vastuvõtjaks on tavaline faks, tuleb sõnumit alustada määranguga *FAX#, millele järgneb kohe oma kirjutatud sõnumi tekst. Saatmiseks tuleb sisestada vastuvõtja faksinumber ja valida menüüst sõnumi saatmise toiming. Mõned Nokia mobiilid võimaldavad määrata menüüst sõnumi formaadiks kohe FAX. Kasutades sellist määrangut, pole vaja kirjutada sõnumi algusesse faksi formaati.

Kui vastuvõtjaks on e-posti aadress, tuleb sõnumi kirjutamist alustada nii: *NET# e-posti aadress, tühik ja oma tekst. Vastuvõtja numbriks tuleb EMT kliendil kirjutada 159 ja valida menüüst sõnumi saatmine. @ märgi võib asendada näiteks * või & märgiga.

Autor: Heigo Ensling

Hetkel kuum