Poola telekompanii huvitub kanalist TV1

Ühispanga riskikapitali osakonna juhi Guido Gritsenko sõnul omandas PolSat veidi aega tagasi 50% osaluse ka ühes Leedu telekanalis ning on üks suuremaid huvilisi TV1 aktsiate ostu vastu.

Telekanali TV1 juhatuse esimehe Vallo Toometi väitel tunneb sama kompanii huvi ka Läti telekanalite vastu. «Võib-olla on neil Baltimaades mingi keti loomise mõte,» märkis Toomet.

Seni pole mingeid kokkuleppeid telejaama müügi osas Ühispanga ja PolSati vahel siiski veel sõlmitud. Toometi selgitusel tuleb konkreetse ostusoovi korral kompaniil saata Ühispangale kiri, milles peaksid paluma TV1 finantsseisu uurimiseks juurdepääsu raamatupidamisele ja ühtlasi esitama ka hinnapakkumise. «Seda kirja pole veel tehtud,» ütles Toomet.

Ühispank pidas juba eelmisel suvel läbirääkimisi TV1 müügi üle Soome MTV3ga, kuid sel kevadel läbirääkimised katkesid, sest MTV3 oli valmis maksma telejaama eest Ühispanga hinnangul liiga vähe raha.

Toomet ja Gritsenko kinnitasid mõlemad, et TV1 vastu tunneb huvi ka teisi potentsiaalseid investoreid.

«Me ei pea müüma TV1 esimese pakkumise peale, saneerime ja siis müüme,» väitis Gritsenko. «Eks ta ole küll mõneti kehvavõitu projekt, mis meil pankade ühinemisest kätte on jäänud.»

Gritsenko väitel on pangal raskusi ka TV1-le antud laenude kättesaamisega.

TV1 hind jääb praegu mitmesugustel hinnangutel 50--90 miljoni krooni vahele.

Eelmisel suvel avaldasid TV1 juhid lootust, et tänavu suvel saab telejaama eest küsida juba 120--130 mln krooni, kuid kevadel oli Ühispank veel igati rahul 90 mln krooniga.

MTV3 hinnapakkumine jäi Gritsenko sõnul koguni alla 90 mln krooni.

«Hind sõltub reklaamituru olukorrast, mis hetkel on madalseisus ja TV reklaamimaht vähenenud,» selgitas Gritsenko. «Praeguseks on jõutud ka arusaamiseni, mis võiks TV1 umbkaudne turuhind olla.»

Varem on Gritsenko kinnitanud, et TV1 müüakse igal juhul selle aasta jooksul. Eile ei soovinud ta mingeid tähtaegu öelda.

Hetkel kuum