ÄP fototoimetus • 8. juuni 1999 kell 22:00

Tugipakett ka reisilaevadele

Pärast seda kui Soome eelmine valitsus laevandussektori toetamiseks koostatud tugipaketi sügisel tagasi lükkas, on transpordiministeeriumi ja laevanduse esindajate koostöös valminud uus pakett kogumaksumuses 150 miljonit Soome marka.

Järgmise sammuna tahab ministeerium lähemalt tutvuda välisriikidesse suunduva reisilaevanduse olukorraga ning kaaluda võimalike tugimeetmete rakendamist selleski valdkonnas.

Laevanduse tugipaketi eesmärk on peatada Soome kaubalaevade lahkumine Soome lipu alt ning ümberregistreerimine teiste riikide laevandusregistrisse.

Pakett näeb ette laevafirmade tonnimaksu vähendamise ning soodustused personalikulude alandamiseks. Peale selle saavad raskemas majandusseisus firmad uute aluste soetamiseks valitsuselt intressitoetust.

Tugipaketile on riigis suur toetus -- muu hulgas on selle heaks kiitnud ka Soome meremeeste ametiühing. Paketi peamisi vastaseid on aga Soome rahandusministeerium, kes merenduse subsideerimist ei toeta.

Soome transpordiministeerium on hoiatanud, et kui laevandustoetusi ei kinnitata, võivad pooled praegu Soome lipu all sõitvad kaubalaevad end teistesse riikidesse ümber registreerida.

Autor: ÄP

Hetkel kuum