10. juuni 1999 kell 22:00

Eesti Põlevkivi kavatseb juulis sulgeda Sompa kaevanduse

Eesti Põlevkivi arengukava järgi peab Sompa kaevandus töötama vähemalt selle aasta lõpuni. Sama kinnitas ka majandusminister Mihkel Pärnoja.

Eesti Põlevkivi finantsdirektor Vello Tohver põhjendas kaevanduse sulgemist ajalehele Põhjarannik järsult vähenenud põlevkivi nõudlusega.

Eelmisel aastal tarnis Eesti Põlevkivi viie kuuga klientidele põlevkivi 6,1 miljonit tonni, tänavu on sama näitaja 4,9 miljonit tonni, selgitas Tohver.

Põlevkivi kaevandamine Sompas siiski ei lõpe. Eesti Põlevkivi kavatseb Sompa kaevanduse ühendada Estonia kaevandusega.

Eesti Põlevkivi nõukogu ja riigikogu liikme Endel Paabi sõnul on majandusminister Mihkel Pärnoja kaevanduse sulgemist alates juulist nimetanud Eesti Põlevkivi peadirektori Väino Viilupi omavoliks.

Pärnoja kinnitas, et juhatuse liikmete volituste lõppemine on ilmselt toonud kaasa vastutustundetu käitumise. «Ida-Virumaa niigi kriitilises olukorras on selliste avalduste tegemine vastutustundetu, pealegi ei ole sulgemine juhatuse pädevuses,» märkis Pärnoja.

Minister kinnitas, et Sompa kaevandust juulis ei suleta, äärmisel juhul tuleb kõne alla selle sulgemise ettevalmistamine.

Sompa ja Ahtme kaevandused saab Pärnmoja sõnul sulgeda alles kaugemas tulevikus.

Sompa kaevanduse sulgemise saab otsustada vaid reedel kogunev Eesti Põlevkivi nõukogu.

Põlevkivitöötajate ametiühingu andmeil töötab Sompa kaevanduses praegu 358 inimest.

Autor: BNS

Hetkel kuum