14. juuni 1999 kell 22:00

Pärnus ootab meid oskaja taskuvaras

Suveks võib puhkaja ja kontserdikülastaja julgelt Pärnusse tulla. Viimastel aastatel on Pärnus suvel kuritegevus võrreldes kevade ja sügisega kolmandiku võrra kõrgem, see puudutab aga paljuski neid, kes ise oma varaga hooletult ümber käivad.

Mobiiltelefon või fotoaparaat jäetakse ööklubis järelevalveta. Nii kasvabki varavastaste kuritegude, eriti salajaste varguste arv. Teine Pärnu varga ihaldusobjekt on jalgratas. Asi on muutunud nii hulluks, et linnas paigaldatakse jalgrattahoiukohti, mille külge saab jalgrattur oma sõiduriista lukustada.

Oluliselt on muutumas Pärnu kuritegude struktuur. Vähenevad isikuvastased ja avalikus kohas toime pandud kuriteod. Viimastel suvedel pole mõrvari ohvriks langenud ükski linna külaline, tahtlikke tapmisi on Pärnus aastas 2--4.

Vastu ootusi on vähenenud vargused autodest ja korteritest. Üks selle põhjusi on patrullide arvukus. Politseikooli kadetid patrullivad nii jalgsi kui jalgratastel. Tänavu ilmub Pärnusse ka mootorrattapatrull. Suurematele üritustele kaasatakse abipolitseinikke. Selleks suveks sõlmiti ühise tegutsemise leping kaitseliitlastega. Mitmed patrullid on turvafirmadel.

Põhjust jõudude koondamiseks on küllaga. Ilusatel suvedel külastab Pärnut 300 000 turisti, mis on viis korda rohkem kui Pärnu linnas elanikke. Nendest oleneb aga Pärnu suvehooajale orienteeritud ettevõtluse ja sedakaudu kogu linna edu.

Autor: Jaan Rubin

Hetkel kuum